T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Isparta, sporda önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası için ilimizde bulunan Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü beraberinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen, milli takım antrenörleri ve milli takım sporcuları ile birlikte Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti.
Isparta’nın halter sporuna büyük katkısı olduğuna dikkat çeken Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, “İlimizin altyapısı ve koşulları halter için çok müsait. Isparta’da da çok başarılı sporcularımız var” dedi.
Federasyon olarak Isparta’ya alışık bir camia olduklarını, şehrin çok ciddi anlamda kendilerine katkısı olduğunu dile getiren Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, birçok dünya ve olimpiyat hazırlıkları öncesi kampların Isparta’da yapıldığını söyledi. Ünlü, şu anda da milli takımın kampının Isparta’da yapıldığını ve şehirde şampiyona düzenlendiğini aktararak, “Isparta’nın uğuruna, şansına çok inanan bir camiayız. Naim Süleymanoğlu’nun geçmişteki hazırlıklarının da çoğu Eğirdir’de yapıldı. Isparta birçok ile göre antrenman koşullarında çok iyi. Isparta'nın ciddi anlamda başarılı sporcular var. Avrupa şampiyonu sporcumuz var. Isparta bayanlarda yeni yetişen çocuklar var” dedi.
Şampiyonaya 32 ilden, 63 kulüp ve 359 sporcunun katıldığını söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Danayiyen de turnuvaya katkı sağlayan Başkan Başdeğirmen’e teşekkür etti. Danayiyen, “Her konuda olduğu gibi bu turnuvada da belediyenin, ekibinizle birlikte bütün imkanlarını bizler için seferber ettiniz. Bunun için özellikle çok teşekkür ediyorum. Şu anda 32 ilden 63 kulüp, 359 sporcu Işıkkent Spor Salonunda müsabakalarına devam ediyorlar. Cumartesi günü müsabakalar sonlanacak. Bu tür faaliyetler ilimiz için çok önemli. Biz de federasyonlarımızın katkılarıyla onların tercihleriyle ilimize bu tür faaliyetler almak için gerekeni yapıyoruz. Sizlerin katkıları için çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldunuz” şeklinde konuştu.
Şampiyonanın Isparta’da düzenlenmesini önemli ve değerli olarak nitelendiren Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de halterde büyük başarılara imza atan Fatmagül Çevik’in Belediye’nin sporcusu olduğuna değinerek, “Ülke olarak halterde büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi. Başkan Başdeğirmen, böyle geniş kapsamlı bir şampiyonanın Isparta’da yapılmasının çok değerli olduğunu belirterek, “Biliyorsunuz ki Isparta’mızdan yıldızlar kategorisinde dünya şampiyonluğu, Avrupa şampiyonluğu, altın madalyaları olan Fatmagül Çevik, Isparta Belediyemizin sporcusu, o da bizi gururlandı. Yarıştığı yerlerde göndere Türk Bayrağını çektirmesi kadar bizi gururlandıran, onurlandıran başka bir şey olamaz. Bundan sonra da aynı başarıların devam edeceği inancındayım. Bu etkinliklerin bu spor müsabakalarının Isparta'ya getirilmesi hem Isparta’mızın tanıtımıyla hem de bilinirliğiyle hem ekonomik hem kültürel hem spor anlamında bizim için de çok önemli. Sizlere teşekkür ediyoruz. Bir de alttan gelen Isparta’mızda yetişen Fatmagül’ün güzel örneğinden sonra daha nice Fatmagüller yetiştiğini de görüyoruz. Spor dalında Isparta’mız gerçekten son zamanlarda çok güzel sonuçlar alan bir il haline geldi. Birçok branşta söz sahibi olduk. Birçok branşta güzel dereceler aldık. İçerisinde bizim de emeğimizin olması bizim de bu işin içerisinde çalışmalarımızın olması tabii ki mutlu ediyor. Bu anlamda bize bu çocuklarımızı yetiştirdiğiniz için bu çocuklarımızı güzel dereceler almalarına katkı sağladığınız için Isparta’mıza gelip bu müsabakaları burada yaptığınız için sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu.
©2024-Isparta Belediye Başkanlığı
©2024-Isparta Belediye Başkanlığı