EMITT’te Isparta Rüzgârı

  • haber-fotografi-isparta

EMITT’te Isparta rüzgârı

Başkan Başdeğirmen, Bakan Ersoy ile Isparta’yı değerlendirdi

 

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında gösterilen EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 24.kez kapılarını açtı.

EMITT’te Isparta yoğun bir katılımla temsil ediliyor. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen başta olmak üzere, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sektör temsilcilerinin de açılışta yer aldığı fuar 2 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Fuarın açılışına katılan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile de bir araya gelen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehrin turizm değerlerine ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Bakan Ersoy, Başkan Başdeğirmen’den Isparta’ya yapılacak olan turizme ilişkin yatırımların son durumu hakkında bilgiler aldı.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Türkiye’nin dört bir tarafından tatil rotalarını bir arada buluşturan fuardaki stantları tek tek dolaşarak, stantlardaki belediye başkanları ve görevlileri Isparta’ya davet etti. Isparta’nın gül ve lavanta başta olmak üzere tarihi, turizm ve doğal güzellikleri hakkında bilgiler veren Başkan Başdeğirmen, gül ve lavanta zamanında misafirlerini şehirde ağırlamaktan duyacağı mutluluğunu dile getirdi.

Yine fuarda Japonya, Bulgaristan gibi yabancı ülkelerin stantlarını da ziyaret eden Başkan Başdeğirmen, ülkelerini temsil amacıyla İstanbul’da bulunan belediye başkanlarına da Isparta’nın tanıtımını yaptı. İşbirliği içerisinde belediye başkanları başta olmak üzere yabancı ülkeden konuklarını Isparta’da misafir etmekten memnun olacağını aktardı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yabancı ülkelerin belediyeleriyle de işbirliği yaparak Isparta’yı yurt dışına tanıtma aşamasında adımlar attıklarını söylerken, EMITT’te şehrin tanıtımının fuar boyunca devam edeceğini aktardı.

EMITT Fuarında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile de bir araya gelen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, bir süre Isparta’ya ilişkin karşılıklı görüş alışverişinde bulundular. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Başkan Başdeğirmen’den Isparta’ya yapılacak olan yatırımların son durumu hakkında bilgiler aldı.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ayrıca, Isparta Valiliği, Isparta Belediyesi, ITSO ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan Isparta Standında misafirlerine kentin turizm değerleri, kültürel zenginlikleri, doğal güzellikleri hakkında da bilgiler verdiler.

Son 15 Haber

Haber Tarih
Az sürede çok iş31.03.2020
Isparta Belediyesi şehrin dezenfekte edilmesinde taviz vermiyor31.03.2020
Isparta Belediyesi deforme olan yolların yenileme çalışmalarına devam ediliyor30.03.2020
Bu çalışma Isparta’ya çok yakışacak27.03.2020
111 Caddede deforme olan şerit iki saatte asfaltlandı27.03.2020
Yıllardır kapalı kalan çadırlar bakımdan geçirildi27.03.2020
Isparta Belediyesi şehirde girilmedik alan, dezenfekte edilmedik nokta bırakmıyor27.03.2020
ISMEK maske ve tulum üretimi yapıyor27.03.2020
Başkan Başdeğirmen, Korona Virüse karşı atılan adımları, yapılan çalışmaları açıkladı27.03.2020
Isparta Belediyesi gece-gündüz demeden en iyi hizmeti vermek için çalışıyor.26.03.2020
“Büyüklerimize sevgi ve saygı içerisinde davranılması gerektiğini düşünüyorum” 26.03.2020
Başkan Başdeğirmen: “Büyük özveriyle çalışan personelime teşekkür ediyorum”25.03.2020
Isparta Belediyesinden sağlık çalışanları ve karantinadaki umrecilere hediye seti25.03.2020
Isparta’da sağlık çalışanları toplu taşımadan ücretsiz faydalanacak24.03.2020
155 dönümlük yeni alanda 7 km’lik yeni yollar açılıyor24.03.2020
© 2020 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1
0246 211 6000