Babanın Kızlarından Başkan Başdeğirmen’e ziyaret

  • haber-fotografi-isparta

İslamköy’de güçlerini birleştiren ve ‘Babanın Kızları’ markasıyla evlerinde yaptıkları doğal ürünleri satışa sunan İslamköylü Kadın Üreticiler, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i ziyaret etti. Ziyarette Başkan Başdeğirmen’e kendi elleriyle yaptıkları gül ve lavanta ile giydirilmiş model bebeklerden hediye eden bayanlar, yaptıkları çalışmalarla Türkiye genelinde iddialı olduklarını söylediler. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, üreten, ev ekonomisine katkı sunan, bulunduğu beldenin tanıtımını gerçekleştiren İslamköylü Üretici Bayanların her zaman yanında olduğunu dile getirdi.

İsmini 9.Cumhubaşkanı merhum Süleyman Demirel’in ‘Baba’ lakabından alan ve kendilerine ‘Babanın Kızları’ ismini veren İslamköylü 20 bayan bir araya gelerek gerek köylerinin tanıtımı, gerekse ev ekonomilerine katkı sunmak amacıyla örnek bir işbirliğine imza attı. Çeşitli doğal ve yöresel ürünlerle köylerinde misafirlere kahvaltı yapma imkanı sunan bayanlar Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’i makamında ziyaret ederek, başkana geçen günlerde ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İslamköylü Kadın Üreticiler adına konuşan Nuray Mustanoğlu, köyde üretici kadınalar pazarı kurduklarını, pazarı canlandırarak, Isparta’ya ve bölgeye yaymak istediklerini söyledi. ‘Her ev bir atölye’ sloganıyla yola çıktıklarını ve evlerinde ürettikleri ürünleri katma değer katarak pazarda satmaya çalıştıklarını belirten Mustanoğlu, köylerinde köy kahvaltısı konsepti de hazırladıklarını dile getirerek, tüm vatandaşları kahvaltıya beklediklerini ifade etti. Mustanoğlu, “Başkanımız ve değerli eşleri bizlere destek oldular ve olmaya da devam ediyorlar. Babanın Kızları olarak yer almaya çalışıyoruz. Ürünlerimiz doğal ortamda üretiliyor. Domates reçelimiz var, vatandaşlarımızın tatmasını diliyoruz. Köy kahvaltısı, İslamköy’de babanın kızlarından yapılır. Ekmeğimizi kendimiz yapıyoruz.” dedi.

İslamköylü Babanın Kızlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getiren Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “Şehrimize kıyafetlerinizle, doğallığınızla güzel bir renk kattınız. Hazırlamış olduğunuz kahvaltıları gördük, hizmetlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Hem sizlerin hem de ürettiklerinizin doğallığını biliyoruz, farkındayız. Bu yönde sizlere sonuna kadar desteğiz. İslamköy’ün bilinirliğinin arttırılması yönünden de çalışmalarınızı önemsiyoruz. İslamköy denince aklımıza tabi ki Cumhurbaşkanımız merhum Süleyman Demirel geliyor. Sizler de bunu farklı şekilde daha farklı bir hale getiriyorsunuz. Isparta’yı simgeleyen gül ve lavanta ile yapmış olduğunuz model bebekler, yine yöremize ait ürünlerden yapmış olduğunuz reçellerden dolayı çalışmalarınızdan teşekkür ediyoruz. Bu model bebeklerin önüne bir Isparta, İslamköy yazıldığı zaman farklı bir yere gidiyor ve şehrimizin tanıtımı oluyor. Şehrimizin kültürüne de katkı sağlamış oluyorsunuz” görüşlerinde bulundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Babanın Kızlarına bazı önerilerde de bulunarak, kahvaltı etkinliklerinin İslamköy’de eski evlere taşınmasının daha faydalı olacağını kaydederek, “Bu faaliyetlerinizi bahçeli eski evlere taşımanız daha farklı bir havaya sokacaktır. Bu imkanları araştırın bizlere de düşen bir iş olursa da yardıma hazırız. Yapmış olduğunuz tüm ürünleri kendiniz yapıyorsunuz, bu da bizleri memnun eden çalışmalar. İleri ki yıllarda çok daha farklı noktalarda olacağınızı düşünüyorum. Eşlerinize de teşekkür ediyorum. Eşleriniz sizlere destek veriyorlar, sizlerde böyle güzel şeyler yapabiliyorsunuz. Eşlerinizin de burada büyük desteği var. Bu çalışmaların devamında çok güzel şeyler olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Son 15 Haber

Haber Tarih
Cuma Namazı öncesi gülsuyu ile yıkadı, seccade ve maske dağıttı29.05.2020
Isparta Belediyesi tahsilat vezneleri hafta sonu açık29.05.2020
Camiler Cuma Namazına hazır hale getirildi28.05.2020
RAMAZAN BAYRAMI MESAJI22.05.2020
Otoparklar cuma günü saat 23.00 itibariye kapanacak21.05.2020
Camilerde temizlik ve dezenfekte çalışmaları yapılıyor21.05.2020
65 yaş üstü vatandaşa evde hizmet21.05.2020
Gereken hassasiyeti göstermek hepimizin boynunun borcudur21.05.2020
O cadde asfaltlanıyor21.05.2020
BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI18.05.2020
BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN KADİR GECESİ MESAJI18.05.2020
Yeni bulvar trafik yükünü hafifletecek15.05.2020
işitme engelliler için ağız bölümü şeffaf yıkanabilir maske üretti14.05.2020
Başkan Başdeğirmen: Rehavete kapılmak yok14.05.2020
Başdeğirmen çifti hemşireleri unutmadı13.05.2020
© 2020 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Kutlubey Mahallesi Mimar Sinan Caddesi No:1
0246 211 6000