Belediye Başkanı Başdeğirmen, Şehrül Emin koltuğunu devraldı, Isparta için birlik beraberlik mesajları verdi

  • haber-fotografi-isparta

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrasında AK Parti'den Isparta Belediye Başkanı seçilen Şükrü Başdeğirmen, görevi devraldı. Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen mazbata töreni sonrasında Isparta'nın yeni Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, beraberindekiler ile birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Çelenk sunumu sonrasında Mimar Sinan Caddesi üzerinden Isparta Belediyesine yürüyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e, AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, İl Başkanı Osman Zabun, Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak başta olmak üzere partililer ve vatandaşlar eşlik etti. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'i, belediye önünde Isparta Belediyesi Mehteran Takımı karşıladı.

"Görevimizin ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz"

Belediye önünde halka hitap eden Başkan Şükrü Başdeğirmen, "Yağmurlu bir havada, buraya kadar gelip, bu ulvi göreve başladığımız an yanımızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum, hepinizden Allah razı olsun. Almış olduğumuz görevin, ne kadar önemli, ne kadar kutlu, ne kadar da ulvi olduğunu bilerek buradayız.

Bizlerin vatandaşımıza, burada yaşayan tüm insanlarımızla beraber, hep beraber bir aile ortamında hizmet ederek, o ihtiyacı olan, yapılması gereken her türlü Isparta hizmetini de layıkıyla yapabileceğimiz inancındayız. Allah, birliğimizi, beraberliğimizi, düzenimizi daim eylesin inşallah" dedi.

"Sizlerle beraber hizmet yapmak istiyoruz"

"Isparta Belediye Başkanı olarak, mazbatamızı aldık ve bugün sizlerle beraber buraya kadar geldik" diyen Başdeğirmen, "Bundan sonra da, önümüzdeki 5 yıl içerisinde de, bu yağmurda yürüyerek geldiğimiz gibi hep beraber o 5 yıla ulaşmayı, koşmayı yüce rabbim bizlere nasip eylesin. Burada, çocuğumuzdan yaşlımıza, gencimizden öğrencimize, kadınlarımızla erkeğimizle ve engellilerimizle hep beraber, neler gerekiyorsa, hangi hizmetlere ihtiyaç varsa, biz bunları sizlerle beraber yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, "Birazdan Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın'dan görevi devralacağız. Kendisi yukarıda. Buradan da nazik davranışı için kendisine çok teşekkür etmek istiyorum. Bugüne kadar memleketimize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum" dedi.

"Hepimize hayırlı ve uğurlu olsun, Allah mübarek eylesin"

Başkan Başdeğirmen, birlik ve beraberlik çağrısı yaparak Isparta ve Türkiye için hizmet yapmak istediklerini söyledi. Başdeğirmen, "Bizler de ekibimizle beraber, meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla, belediye personelimizle hep beraber, buradaki tüm vatandaşlarımızla, onların da istediği şekilde, şehrimizi bir adım daha ileri götürmek istiyoruz. Tabii ki buradaki amacımız, şehrimizin bir adım ileri gitmesi ile ülkemizin de bir adım daha ileri gitmesidir.

Bizler, Isparta Belediyesi olarak tek başımıza değiliz, 81 il içerisinde olan, 784 bin kilometrekare olan o vatanımızın içerisinde hep beraberiz. Sadece Isparta değil, biz ülkemiz için de burada elimizden gelen ne gerekiyorsa, ülkemize karşı olanlara hep beraber karşıyız, ülkemizin yanında olanların her zaman yanındayız. Ülkemizin daha ileri gidebilmesi için sizlerle beraber, bu mücadeleyi ve müdafaayı yaparak en iyi yere ulaşmak hepimizin hedefidir. Sizlerle hep beraber, bu memleketimizin ihtiyaçlarını görerek, sizlerden aldığımız eksik bilgiler neyse, onları görerek yapmak istiyoruz.

Şimdi belediyemize geldik, 'Bismillahirrahmanirrahim' diyerek, sağ ayağımız ile içeri girerek, hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün hepimize hayırlı ve uğurlu olsun, Allah mübarek eylesin, yüce rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah" dedi.

Konuşmaların ardından yeni Başkan Başdeğirmen, önceki Başkan Yusuf Ziya Günaydın'dan makam odasında görevi devralarak, hediye takdiminde bulundular. Yeni başkan önceki başkanı belediye binası önüne kadar uğurladı.

Başkan Başdeğirmen, Şehrül Emin koltuğunu devralmasının ardından, Isparta için birlik beraberlik mesajları verdi. Başdeğirmen, “Isparta’mın 24. Belediye Başkanı olarak üstlendiğimiz yükün farkındayız. Ekibimiz, birikimimiz ve siyasi gücümüzle; el ele gönül gönüle daha güzel günlere yürüyeceğiz. Bu ortamı sağlayan herkese ve bizlere güvenen Isparta’mızın güzel insanlarına teşekkür ediyorum

Bugünden itibaren Isparta’mıza hizmet etmek var. Şeffaf bir belediye göreceksiniz. Gül kokulu  Isparta’mın, güzel insanlarının,  daha mutlu, daha huzurlu ve refah içinde yaşaması, için çıktığımız bu yolda her şeye açık, işini bilen ve memleketimizi ileriye taşıyacak bir yönetim anlayışı ile hizmetlerimize başlıyoruz. Bize oy veren vermeyen herkesin belediye başkanıyız.

Kadınlarımıza, erkeklerimize, gençlerimize, yaşlılarımıza, engellilerimize,  çocuklarımıza ve torunlarımıza, daha iyi bir gelecek hazırlamak adına hizmetkarınız olacağım. Isparta’da yaşayan herkesin hizmetlerin en iyisine layık olduğunu düşünüyorum. Halkımızın bize verdiği bu ulvi görevi birlik beraberlik içinde yürüterek Isparta’da destan yazacağız. Isparta’nın geleceğini halkımızla birlikte inşa edeceğiz. 100 yıllarca adından söz ettiren, hizmetler ve projelerimizle gündeme geleceğiz.

Isparta Belediyemiz iktidarın tüm gücünden 3 Milletvekilimizin de desteği ile daha fazla yararlanacak. Meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla, biz rutin belediye hizmetlerinin dışında, her kesimin mutlu olacağı hizmetler edeceğiz.  Hiçbir zaman ‘ben’ demeyeceğiz, hep ‘biz’ diyeceğiz, çünkü biz, sizler varsanız varız.  İlimizde ekonomi ve ticaret şehirleşme ve kentsel dönüşüm, ulaşım ve otopark, kültür-sanat, sosyal hayat, spor, eğitim, altyapı, çevre düzenlemeleri ve kentsel yenileme başlıklarında birçok projeyi hayata geçireceğiz.

​Gençlerimize ve çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmak için, çok çalışacağız. Yorulmak, bıkmak usanmak yok, gece gündüz demeden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gücü, milletvekillerimizin de desteği ile sizlere hizmet edeceğiz. Bizim tek hedefimiz var o da Isparta’mız.

MAKAMIMIZ ISPARTA SOKAKLARI OLACAK

​Kurumlarla uyum içinde çalışarak, yaptığımız her işte halkımız başta olmak üzere tüm paydaşlarımızın görüşlerini alacağız. Birlik beraberlik içinde hizmetlerimizi yürütüp daha güzel bir Isparta için gece gündüz demeden çalışacağız makamımız Isparta sokakları olacak. İlk günden bu güne ne söz verdiysem hepsinin takipçisi olun. Adalet ve iyilikten asla vazgeçmeden değerli hemşehrilerime hizmet edeceğim.

Personellerimizden isteğimiz, belediyemizi temsil ettiklerini unutmamaları, biz burada bir aileyiz, herkes birbirine saygılı şekilde görevinin bilinci ile hareket ederse, işlerimiz daha hızlı ve kolay yürür, herkes daha mutlu olur.

​Omuz omuza gönül gönüle hep birlikte ileriye gideceğiz. Bu güzel halkım için il başkanımız teşkilatımız ve milletvekillerimizle gece gündüz demeden hizmet edeceğiz. Bu güzel günde beni yalnız bırakmayan siz değerli dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Son 15 Haber

Haber Tarih
OSB’den Başkan Başdeğirmen’e teşekkür22.07.2019 14:40:18
Isparta Belediyesi yaşlı, engelli gibi mazereti bulunan vatandaşların kurbanlarının kesimi için ekip oluşturdu 22.07.2019 14:39:16
BASIN AÇIKLAMASI22.07.2019 14:38:34
‘Doğa bizim geleceğimiz’ dediler, temiz çevre için belediye ile el ele yürüdüler22.07.2019 09:31:03
ISTEM’de acı reçete ortaya çıktı19.07.2019 17:23:33
Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul İslam, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e nezaket ziyaretinde bulundu. 19.07.2019 16:18:15
Isparta’nın özlediği tablo 19.07.2019 16:08:04
‘Temiz Çevre İçin Belediye Halk El Ele Yürüyoruz’18.07.2019 17:09:01
Sizler bizim turizm elçimizsiniz17.07.2019 17:13:59
Muhtarlar tek çatı altında buluştu17.07.2019 09:03:19
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KONUŞMASI16.07.2019 15:11:19
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANI SAYIN ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN’İN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI15.07.2019 12:11:36
Muhtar Büyükleblebi’den doğalgaz teşekkürü 12.07.2019 09:24:37
Biz bir ekibiz12.07.2019 08:51:04
Isparta-Burdur aynı kaderi paylaşan iki ildir10.07.2019 14:52:53
© 2019 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1
0246 211 6000
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ