Ersoy: Isparta kamuoyu denenmemiş bir şeyi denemeye gerek görmeyecektir

  • haber-fotografi-isparta

25 ve 26.dönem milletvekili MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy, ‘Eğitim, Kültür, Güncel Siyaset Üzerine Düşünceler’ konulu bir konferans verdi. Yusuf Ziya Günaydın isminin Isparta’nın vizyonuna bundan sonrada katacak değerlerinin olduğunu belirten Ersoy, AK Parti seçmenlerinin ve kamuoyunun da bunu gördüğünü söyledi. Ersoy, “Cumhur İttifakının fikir babası, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin geleceği ve bugünkü kader birliğinin Milliyetçi Hareket Partisi Liderinin öngörüleriyle devam ettiğini gören, Sayın Cumhurbaşkanını seven, onunla yol arkadaşlığı yapan pek çok arkadaş Milliyetçi Hareket Partili bir belediyeden üç hilali indirmek istemeyecektir. İstememelidir. Isparta kamuoyu, ortada tecrübe ile sabit bir durum varken, maceraya, yeniye, denenmemiş bir şeyi denemeye gerek görmeyecektir” dedi.

 

 

ARZUMUZ YERELDE BİZLERİ ANLAYAN

BİR ŞEHRÜL EMİNİMİZİN BULUNMASI

Isparta Belediyesi ile Türk Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Isparta Şubesince Kültür Sinemasında ortaklaşa ‘Eğitim, Kültür, Güncel Siyaset Üzerine Düşünceler’ konulu bir konferans düzenlendi. 25 ve 26.dönem milletvekili MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy’un konuşmacı olarak katıldığı konferansın açılış konuşmasını TÜRKAV Isparta Şube Başkanı Ahmet Kaya gerçekleştirdi. Kaya, devlete ve millete karşı bitmek tükenmek bilmeyen bölgesel ve küresel oyunların, sinsi komploların ve hain saldırıların son yıllarda şiddetini arttırdığına değindi. Kaya, “Çirkin tertiplere, kalkışmalara, ekonomik operasyonlara dün nasıl dik durdursak bugünde bundan sonra da aynı kararlılıkla karşı durmalıyız. En büyük beklentimiz huzur içerisinde yaşayabileceğimiz bir vatanımızın olması yerelde de bizleri anlayan bir şehrül eminimizin bulunmasıdır” dedi.

 

EN ZENGİN BELEDİYE KONUMUNA GEÇTİK

Isparta Belediyesinin son on yıllık çalışmalarını anlatan Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, kendisinin belediyeyi hem teslim eden hem de teslim alan bir başkan olduğunu hatırlatarak, 630 milyon lira borçla devraldıkları bir belediye olduğunu, bugün gelinen noktada en zengin belediyenin Isparta Belediyesi durumuna geçtiğini aktardı.

 

DOĞRULARI YAPMAK İÇİN ÇALIŞTIK

Geçmiş yönetim tarafından temizlik ihalesi başta olmak üzere birçok ihalede belediyenin borç batağına sürüklendiğini anlatan Günaydın, o dönemlerde belediyenin her tarafının FETÖ’cüler tarafından sarılmış olduğunu gördüklerini dile getirdi. Doğruları yapmak için çalıştıklarını ve bu esnada tüm FETÖ’cülerin ayaklarına bastıklarını söyleyen Günaydın, 2011 yılında belediyeye gerçekleştirilen operasyona değindi. Belediye Başkanı olduktan sonra çalışmalarıyla FETÖ’cüleri yendiğini, halkın yaptığı çalışmalar karşısında kendisini 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde oyunu arttırarak tekrar başkan seçtiğini dile getiren Günaydın, “Bugün Isparta’mız Türkiye’ye örnek yaşanabilir bir şehir olmuştur. Isparta Belediyesi Türkiye’nin en zengin belediyesi haline gelmiştir” derken, yeni dönemde de yeni projelerle şehre hizmet etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

 

SİYASETE İLİŞKİN ÖNEMLİ DEĞERLENDİRMELER YAPTI

‘Eğitim, Kültür, Güncel Siyaset Üzerine Düşünceler’ konulu konferans veren 25 ve 26.dönem milletvekili MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy’da kültür ve medeniyete yönelik bilgilendirmelerde bulundu. Türk tarihine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Doç. Dr. Ruhi Ersoy, günümüz siyasetine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

SİSTEMİN TARTIŞILMASI BİRİKİMLERİN

SULANDIRILMASI ANLAMINA GELİYOR

7 Haziran 2015 seçim sonuçlarının Türk siyaseti ve devlet hayatı açısından çok önemli işlerin şekillendiği bir dönem olduğunu söyleyen, MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy, beka ve yerel seçim ilişkisine dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Ersoy “Ne alakası var, İstanbul’u, Ankara’yı falancanın yönetmesiyle, bunun yönetmesi arasında. Evet bireysel olarak alakası olmayabilir ama hükümet etme sistemini tartışmaya açabilecek dramatik bir inişle beraber Cumhurbaşkanlığı Hükümet etme sistemi tartışılacak arkadaşlar. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin tartışılması demek, birikimlerin tamamının sulandırılması anlamına geliyor” dedi.

 

MEMLEKETTE ÇOK BÜYÜK FIRTINALAR KOPABİLİR

MHP Genel Başkanı Başdanışmanı Doç. Dr. Ruhi Ersoy “Toplumdaki genel atmosferle beraber iktidar partisinin içerisinde ‘Cumhur İttifakına’ evet, Sayın Genel Başkan ile Sayın Cumhurbaşkanının birlikte yürüttüğü temel ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine’ evet Cumhurbaşkanına evet deyip şimdi bir şekliyle farklı düşünceler içerisine giren arkadaşlar olduğu gözlemleniyor. Bu arkadaşlar unutmasınlar ki, kendilerinin uyarma niyetindeki kelebek etkisi, kantarın topuzunu kaçırabilirse memlekette çok büyük fırtınalar kopabilir. Bunun önüne geçilemeyecek sorunlar, riskler oluşturabilir. Onun için tekrar başımızı iki elimizin arasına alarak düşünmek gerekiyor” şeklinde tespitte bulunarak konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

MARKA DEĞER ÜRETMİŞ BİR BAŞKANINIZ VAR

“Şimdi diyeceksiniz ki, bunu genel çerçevede anlattınız da, biz Isparta’dayız. Biz burada en büyük rakip olarak iktidarı görüyoruz. Burada Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi yarışıyor. Ne oluyoruz o zaman. Bu soruyu sormak da en doğal hakkınız. Bu sorunun cevabı çok net ortadadır. Isparta kamuoyu için kendisini ispat etmiş, hizmetleriyle yaptığı icraatlarla Türkiye’nin dikkatini çeken ve Isparta’yı yaşanabilir en iyi iller sıralamasına getirmiş, marka değer üretmiş bir belediye başkanınız var. Birincisi bu, ikincisi de, belediye başkanlığının okulu yok.

Belediye Başkanlığı kaygı çeken, derdi olan insanların siyaset aracılığıyla siyasi partisi ve milleti aracılığıyla bir makama gelmesi ve orada deneme yanılma yoluyla bunu öğrenmesiyle olgunlaşıyor. Bütün bu tecrübelerden sonra da belli bir marka değeri üretmiş bir belediye başkanına da o şehrin sahip çıkması kadar doğal bir sonuç olmuyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı ‘Kayseri’de 5 dönem belediye başkanlığı yaptım’ diye başlıyor. ‘Yüzde 74-78’lerle seçildim’ diyor. Neden seçilmiş sorusunun cevabı bu.

 

SEÇMEN MHP’Lİ BELEDİYEDEN ÜÇ

HİLALİ İNDİRMEK İSTEMEYECEKTİR

Isparta’ya geldiğimizde Yusuf Ziya Günaydın ismi Isparta’nın vizyonuna bundan sonrada katacak değerlerini ortaya koyduğu için. Burada Adalet ve Kalkınma Partisinin değerli seçmenlerinin ve Isparta seçmenlerinin, kamuoyunun da aslında bunu gördüğünü düşünüyorum ve Cumhur İttifakının fikir babası, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin geleceği ve bugünkü kader birliğinin Milliyetçi Hareket Partisi Liderinin öngörüleriyle devam ettiğini gören, Sayın Cumhurbaşkanını seven, onunla yol arkadaşlığı yapan pek çok arkadaş Milliyetçi Hareket Partili bir belediyeden üç hilali indirmek istemeyecektir. İstememelidir. Bunu bir zafiyet olarak ifade etmiyorum. Öyle bir şey yok. Ülkücülerin ve Yusuf Ziya Günaydın’ın çalışmalarına inanmış olan kamuoyunun oyları bunu almaya fazlasıyla yetecektir zaten.

 

AKTÖRLERİN HASSASİYET İÇERİSİNDE YÜRÜMELERİ GEREKİYOR

Fakat memleketin pek çok yerinde kader birliği yapılarak seçimlere ortak girilen yerlerde Milliyetçi Hareket Partili belediye başkanlarının olduğu illerdeki seçimlere siyasi nezaketin, zerafetin gereğine göre birbirimize kullanacağımız cümlelerinde o ölçüde olması gerekiyor. Hem bizim genel başkanımızın temsil makamında bulunan il başkanımız, hem seçilmiş görevindeki belediye başkanımız, hem de iktidar partisinin il başkanı, Adalet ve Kalkınma Partisinin değerli siyasal aktörleri de bu hassasiyeti değerlendirerek yollarını yürümeleri gerekiyor.

 

HASIMLAŞMANIN ANLAMI YOK

Çünkü ‘Belediye mi? Beka mı?’ denildiğinde bin kere, yüz bin kere ‘beka diyebileceğim’ bir Devlet Bahçeli var bir tarafta. Burada biz belediye başkanlığını alarak, belediye yereli, iktidarı yerel iktidar üzerinde birbirimizi üzmenin, birbirimizle hasımlaşmanın, hesaplaşmanın anlamının olmadığı gerçeğini hatırlatmak gerekiyor.

 

DENENMEMİŞ BİR ŞEYİ DENEMEYE İHTİYAÇ YOK

Bir de seçilecek arkadaşlar arasında bir terazi koymak lazım. Bir insanın çok parası olabilir, çok kitap da okumuş olabilir, kendisine ait bir hikâyesi de olabilir. Ama belediye başkanlığı farklı bir şey. Bunun için sıfırdan belediye başkanlığına başlayacak insanlarda başladığı andan itibaren güzel işler yapabilir. Ama ortada tecrübe ile sabit bir durum varken, maceraya, yeniye, denenmemiş bir şeyi denemeye ihtiyaca Isparta kamuoyu gerek görmeyecektir diye düşünüyorum”

Son 15 Haber

Haber Tarih
Başkan Günaydın’a esnaf morali20.03.2019 12:34:45
Gülcü Mahallesinde büyük coşku20.03.2019 12:32:34
Bağkonak’tan vefa örneği20.03.2019 12:30:38
Tenceresinde pişirip, kapağında yiyen esnaf topluluğuyuz20.03.2019 12:26:59
Başkan Günaydın Avcılar Derneğinin onursal üyesi ilan edildi20.03.2019 12:25:59
Siyasetin adı kıskançlık olmuş20.03.2019 12:25:00
Karadeniz uşağı bayrağını, vatanını çok sever cesaretli ve kahramandır20.03.2019 12:24:06
Yaptığınız hizmetler göz önünde Isparta takdir etmesi lazım20.03.2019 12:23:00
Bu turnuvaya isminin verilmesi ne kadar sevildiğinin göstergesidir20.03.2019 12:21:16
Isparta’mızı köylerimizle bir bütün görüyorum20.03.2019 11:07:31
Günaydın’a büyük sürpriz Seçim şarkısını söyleyerek karşıladılar20.03.2019 09:48:44
Isparta Belediyespor yüzücüleri, yüzleri güldürdü20.03.2019 09:47:16
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJI20.03.2019 09:46:13
Günaydın: Köy Garajı esnafını siyaset malzemesi yapmalarını ayıplıyorum20.03.2019 09:45:24
Türk Kadınlarından Günaydın’a destek20.03.2019 09:44:11
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1