Halkımla birlikte Isparta’ya hizmete devam ederim

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Başkan Adayı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Çünür’de vatandaşlarla bir araya geldi. İbrahim Özdemir’in daveti ile gerçekleşen toplantıya Mahalle Muhtarı Kadriye Bilgiç ve mahalle sakinleri katıldı. Başkan Günaydın, Çünür’de 5 yıl önce yaptığı konuşmada ‘Çünür’e yıldız yağacak’ dediğini hatırlatarak, Çünür Yenişehir’in tamamlandığını, yaşayan otogar projesinin devam ettiğini belirtti. Günaydın, “Çünür Yenişehir’e yıldız doğmuştur. Çünür Mahallemizin eski yerleşim yerine de önümüzdeki 5 yıl içerisinde yıldızlar yağmaya devam edecek. Bu projelerimizi de önümüzdeki günlerde Çünür Meydanlığında gerçekleştireceğimiz mitingde açıklayacağım. 5 yıl önce söylediğim gibi, bugünde tekrarlıyorum. Sayın Çünür sakinlerimiz mahallenizdeki yerleri satmayın” diye seslendi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın, eşi Dilek Günaydın ile birlikte katıldığı Çünür Mahallesinde gerçekleşen vatandaşlarla buluşma toplantısına MHP İl Başkanı Nail Bayram, Merkez İlçe Başkanı Gürsan Taştekin, belediye meclisi üyesi adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ONLAR KENDİ İŞİNE BAKSINLAR

Toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Nail Bayram, geçtiğimiz günlerde ‘MHP’ye davet’ açıklamasının ardından bazı çevrelerce yapılan açıklamalara sert cevap verdi.  5 ay önce il başkanı olarak atandığını dile getiren Bayram, “Gelir gelmez Milliyetçi Hareket Partisinden kopan, gönlü bizde olan herkesi partimize davet ettik, bu davetimizde halen devam etmektedir” dedi. Bu davetten rahatsız olanların bir takım sert açılımlar yaptığına değinen İl Başkanı Nail Bayram, “Ben davet ederken, vatansever ülkücü arkadaşlarımı çağırdım. Bunun da neticesini aldım. Birbirinden değerli pırıl pırıl meclis üyelerimiz var. Ben davet ederken, birilerinin bir partiye gidip de orada şovmenlik yaptığını kastetmedim. Onlar zaten  herhangi bir siyasi partiye gittiler ve orada siyasetlerini yapsınlar. Benim kastım üç hilali, Milliyetçi Hareket Partisinin 50 yıllık kurumsal kimliğini, genel başkanımızın politikalarını benimseyen tüm ülkücüleri, vatanseverleri, Ispartalıları partimizde siyaset yapmaya davet ettim. Lütfen üzerlerine alınmasınlar. Onlar kendi işlerine baksınlar” dedi.

 

HİÇ Mİ VİCDANI SIZLAMADI

Her Ankara’ya gidiş yolunda Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinin bulunduğunu ve bu bölgede sağlı sollu 500’e yakın fabrikanın olduğunu dile getiren Bayram, “Sayın ticaret odası eski başkanı da mesleği gereğince o yoldan binlerce sefer gitmiştir. Hiç mi görmedi, o fabrikalar oraya yapılırken, Isparta’da fabrikalar bir bir kapanırken hiç mi vicdanı sızlamıyordu da şimdi çıkmış cırcır böceği gibi ötüyor” şeklinde konuştu.

 

MÜCAVİR ALANLARI İÇERİSİNDE TOKİ YAPILDI DA

ISPARTA BELEDİYESİ ALTYAPISINI MI YAPMADI?

Son günlerde bir adayın TOKİ ile toplu konut yapacağı vaadinde bulunduğunu aktaran Nail Bayram, “Yıllarca çocuklarımıza FETÖ denen bir zilletin üzerine atıp, onun cemaatleri var diye, yurtları var diye yurt yapmayan insanlar apar topar yurt yapmaya başladılar. Kredi Yurtlar Kurumu, Devletimiz de eski sigorta hastanesinin bulunduğu yere yurt yaptı. Oraya yapılan yurdun altyapısını Sav’a kadar Isparta Belediyesi yaptı. Mücavir alanları içerisinde TOKİ yapıldı da Isparta Belediyesi altyapısını mı yapmadı. Yapmayan namerttir. Devlet olarak hangi yatırımı getirdiler de biz altyapısını yapmadık? 3 milletvekilimiz var ve Isparta halkı senelerdir çuval çuval oy verip seçiyor. Devletin hangi imkanını getirdiler, hangi yolu yaptılar. Dereboğazı 2015’te bitecekti, yol daha yarıya bile gelmedi. Dostluk yolu 21/B ile yapıldı. Olağanüstü hallerde yapılması gereken yol, ihalesi de ona göre yapıldı. 3 senedir dostluk yolu diyorlar. O yolda viyadükler var, hiç gidip gelirken bir tanesine başlandığını, bir dozerin çalıştığını gördünüz mü? Beceriksizliğini Isparta Belediyesine mal ediyorlar.  ‘Arkadaş biz beceriksiziz, biz bu işi beceremedik, Isparta Belediyesinden rica ediyoruz, bu yolu yapabilir misin’ deseler yarın gitsin bütün makineler yapsın orayı. Ancak her televizyona çıktıklarında, her eline kalemi aldıklarında ‘şunu yapacağız, bunu yapacağız’ diyorlar. Sayın Şükrü Başdeğirmen 16 senedir Allah rızası için bu Isparta’ya ne yaptın. Birçok fabrika kapanırken, niye sesin çıkmadı?’ diye sordu.

 

KRAVAT TAKMAYLA BU İŞ OLMUYOR

Kendisinin ITSO’da 9.gurup komite başkanı olduğunu ve seçildikten sonra gurubun sorunlarını öğrenmek, çözüm yolları geliştirmek amacıyla bir anket çalışması istediğini, üyelerin beklentilerini tespit amacında olduklarını kaydeden Bayram, “Çıkan sonuçları komitede tartışalım, meclise sunalım, onlarda TBMM’de ve Ankara’da gerekli yerlere iletsin yatırımcıların önünü açalım diye düşündük. O dönem Şükrü Başdeğirmen bana ‘Aman Nail kesinlikle girme bunların beklentilerini karşılayamayız’ dedi. Şimdi çıkmış cak, cak, cak ötüyor arkadaşlar. Kravat takmayla bu iş olmuyor. Isparta’da bir fabrika açıldıysa açanlardan Allah razı olsun. Kapananlara göz yumanları da Allah’a havale ediyorum” şeklinde konuştu.

 

ÇÜNÜR’E YILDIZ YAĞMAYA DEVAM EDECEK

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Günaydın, Çünür’de 5 yıl önce yaptığı konuşmada ‘Çünür’e yıldız yağacak’ dediğini hatırlatarak, Çünür Yenişehir’in tamamlandığını, yaşayan otogar projesinin devam ettiğini belirtti. Günaydın, “Çünür Yenişehir’e yıldız doğmuştur. Çünür Mahallemizin eski yerleşim yerine de önümüzdeki 5 yıl içerisinde yıldızlar yağmaya devam edecek. Bu projelerimizi de önümüzdeki günlerde Çünür Meydanlığında gerçekleştireceğimiz mitingde açıklayacağım. 5 yıl önce söylediğim gibi, bugünde tekrarlıyorum. Sayın Çünür sakinlerimiz mahallenizdeki yerleri satmayın” diye seslendi.

 

 

 

ISPARTA’YA MİLLETVEKİLLERİ NE HİZMET GETİRMİŞ

Isparta Belediye Başkanı Günaydın, devletin 15 yılda 120 km yol yaptığını dile getirerek, “Isparta’ya ne hizmet gelmiş. Biz 5 senede 1350 km yol yaptık. Milletvekilleri ne hizmet getirmiş Isparta’ya. Mücavir alan dışında Akkent bölgesinden bağlanacak yolu da bu devre yapacağız. Devlet yapmadı, biz yapacağız” dedi.  

Bir adayın ‘otogarı bitiremezse ben bitireceğim’ dediğini hatırlatan Günaydın, projeyi kendi elleri ile çizdiğini, böyle bir projeyi ortaya çıkaranın kendisi olduğunu dile getirdi. Günaydın, “Bunun virgülünü bile anlamayan bir kişi, projelerini internetten alma resimleriyle ortaya koyuyor, benim projem diyor. O proje değil resim” ifadesinde bulundu.

 

HALKIMLA HİZMETE DEVAM EDERİZ

Kendilerini bir noktaya yükseltmek için hayali işlerle uğraşan adayın olduğuna değinen Günaydın, “Bizim milletvekilimiz olmayabilir, yalnız da kalabiliriz. Hiç üzülmeyin ben halkımla birlikte Isparta’ya hizmete devam ederim. Yusuf Ziya Günaydın hizmette şehre yeter” görüşlerinde bulundu.

 

BİR KULÜBE PROJESİ ÇİZMEYİ BİLMEYENLER OTOGARA LAF SÖYLÜYOR

Isparta’nın devreden ve devralan belediye başkanı olarak belediyenin durumunu çok iyi bildiğini kaydeden Günaydın, 630 milyon liralık borçtan çıktıklarını ve 630 milyon lira bütçelerin oluşturulduğunu dile getirdi. Şu ana kadar sadece yeni otogar için arsa dahil 85 milyon lira ödeyebilen bir belediye olduklarını aktaran Günaydın, “Bir kulübe projesi çizmeyi bilmeyenler bugün otogarı ben yapacağım, açacağım diyor. Böyle söyleyerek halkı kandırmak istiyorlar. Bunlar her tarafı batırmayı biliyorlar. Isparta’yı bir kere daha soydurmayacağız” dedi.

 

VİZYON BİZDE, BAŞARIMIZ ORTADA

Isparta hizmetine 1 Nisan’dan itibaren yeni bir dünya ile başlayacaklarını dile getiren Günaydın, “Bunlara akılları yetişmez. Isparta’mızı Avrupa’nın en öndeki şehirleri ile kıyaslayacağız. Isparta’yı yaşanabilir şehir yaptık, şimdi de Avrupa’da konuşulan bir kent olacağız. Bu vizyon bizde var. Başarımız ortada” ifadesinde bulundu.

 

KALEM ELİMİZDE PROJELERİ BİZ ÇİZİYORUZ

Kopyala, yapıştır projelerle değil, kendilerinin proje ürettiğine değinen Günaydın, “Kalem elimizde, projeleri biz çiziyoruz. Bu kalem bunu yapabiliyorsa, Isparta en iyi anılan bir şehir haline gelecek. 40 yıllık bir işi daha 5 yıla sığdıracağız” derken, bir adayın ‘daha bir yol açmadı’ yönündeki eleştirisine de “Büyük şehirler kurduğumuzu görmüyor. Çünür Yenişehir’deki açılan, asfaltı dökülen yolları görmüyor” diyerek cevap verirken, Kolçelik Kavşağı bölgesine yapılacak olan yeni şehir ile ilgili bilgiler verdi.

 

KOKU SİZİN, ÇÖZÜMÜ BİZİM OLDU

Yıllardır DOSB’den kaynaklı çözülemeyen koku sorununu da belediye olarak çözdüklerini dile getiren Günaydın, “Sayın Recep Özel görevini yapmayıp, armut taşladığı için bu kokuyu çözemedi. Bir de ‘koku bizim sorunumuz’ diyor. Evet doğru koku sizin çözümü bizim oldu. Biz onlardan hizmet falan istemiyoruz, yalnız bize gölge etmesinler başka ihsan istemem. Siz işinize bakın” görüşlerinde bulundu.  

Son 15 Haber

Haber Tarih
Başkan Günaydın’a esnaf morali20.03.2019 12:34:45
Gülcü Mahallesinde büyük coşku20.03.2019 12:32:34
Bağkonak’tan vefa örneği20.03.2019 12:30:38
Tenceresinde pişirip, kapağında yiyen esnaf topluluğuyuz20.03.2019 12:26:59
Başkan Günaydın Avcılar Derneğinin onursal üyesi ilan edildi20.03.2019 12:25:59
Siyasetin adı kıskançlık olmuş20.03.2019 12:25:00
Karadeniz uşağı bayrağını, vatanını çok sever cesaretli ve kahramandır20.03.2019 12:24:06
Yaptığınız hizmetler göz önünde Isparta takdir etmesi lazım20.03.2019 12:23:00
Bu turnuvaya isminin verilmesi ne kadar sevildiğinin göstergesidir20.03.2019 12:21:16
Isparta’mızı köylerimizle bir bütün görüyorum20.03.2019 11:07:31
Günaydın’a büyük sürpriz Seçim şarkısını söyleyerek karşıladılar20.03.2019 09:48:44
Isparta Belediyespor yüzücüleri, yüzleri güldürdü20.03.2019 09:47:16
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJI20.03.2019 09:46:13
Günaydın: Köy Garajı esnafını siyaset malzemesi yapmalarını ayıplıyorum20.03.2019 09:45:24
Türk Kadınlarından Günaydın’a destek20.03.2019 09:44:11
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1