5 yılımı da gece-gündüz çalışarak geçireceğim

  • haber-fotografi-isparta

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, önümüzdeki 5 yıllık hizmet sürecini de gece-gündüz çalışarak geçireceğini söyleyerek, Isparta’yı Avrupa ile yarışacak sevimli bir şehir yapacaklarını belirtti.

 

Isparta Belediye Başkanı ve MHP Belediye Başkan Adayı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, seçim çalışmaları kapsamında Halıkent Mahallesinde bulunan site sakinleri ile bir araya geldi. Eşi Dilek Günaydın ile birlikte Kılıçarslan Sitesini ziyaret eden ve burada vatandaşlarla buluşan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bugüne kadar yaptığı çalışmalar, yeni dönem projelerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Günaydın’a, MHP Merkez İlçe Başkanı Gürsan Taştekin, Seçim İletişim ve Yönetim Merkezi Başkanı İzzettin Dikmen ve belediye meclisi üyeleri de eşlik etti.

 

**Avrupa şehirleri ile yarışacak bir altyapı oluşturduk

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, belediyenin mali imkânlarını sırasıyla kullanarak şehre hizmet ettiklerini ve hizmete altyapı ve asfalt çalışmaları ile başladıklarını bunların tamamlanmasının ardından da şehrin en büyük yatırımlarına geçildiğini aktardı. Şehrin altyapısı noktasında ‘çok emek verdim’ diyen Günaydın, yağmur suyu altyapı meselesini Türkiye’de ilk ve tek çözen belediye olduklarını belirterek, “Avrupa şehirleri ile yarışacak bir altyapı oluşturduk” dedi.

 

**Çünür Yenişehir’i herhalde görmüyorlar

Altyapı ve asfalt konusuna baş koyduklarına değinen Günaydın, bir adayın ‘şehirde bir cadde dahi açmadı’ şeklindeki eleştirisine ise örnek olarak Çünür Yenişehir’i gösteren Günaydın, “Orada açılan yolları, yapılan çalışmaları gözleri herhalde görmüyor” diyerek cevap verdi.

 

**Yeni dönem 5 yılımı da gece gündüz çalışarak geçireceğim

Isparta’da bir yaşam, kültür kenti dönüşümü olduğunu dile getiren Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Yaşanabilir şehir olmak sizlerin bizlerin gururudur” derken,  ‘daha ne yapacaksın, selden sudan kurtardın, yaptın da yaptın’ denildiğini ancak bunun yeterli görüldüğünü ifade ederek, “Ben yeterli görmüyorum. Amacımız Isparta’yı, Avrupa’nın en önde giden şehirlerinin de önüne geçirmektir. Hedefimizi büyük tuttuk. Yeni dönemde de 5 senemi gece gündüz çalışarak geçireceğim. Fabrikalar kurmaya devam edeceğiz. Ülkenin kurtuluşu, bankayla faizle değil, üretimle olur. Isparta’mızda 16 bin 500 işsizimiz var. Bunun için üretimle uğraşılmalı. Mesela 6500 AVM olacağına, 6500 fabrika olsaydı daha iyi olmaz mıydı?” diye sordu.

 

**Şehirler fuarlarla gelişir

Isparta’yı Türkiye’nin merkezi yapma hedefinde olduklarını aktaran Günaydın, şehrin bir İstanbul, Ankara, İzmir kadar büyük olmadığını ancak yapılacak yeni fuar merkezi ile şehri fuar merkezine dönüştüreceklerini anlatarak, “Şehirler fuarlarla gelişir” dedi. Isparta’nın gül, gül ürünleri ve kozmetikte de dünya merkezi haline getirileceğini dile getiren Günaydın, projelerle hareket ettiklerine değindi.

 

**Satırlardan proje mi olur?

Kimi adayların satırlarla proje oluşturduğunu ve bunu noterden tasdik ettirdiğini, yine resimlerle projeler oluşturanların bulunduğunu ifade eden Günaydın, “Satırlardan proje mi olur? Yine bir yerlerden aldıkları resimleri alıp gösteriyorlar ve bu benim projem diyorlar” şeklinde konuşurken, kendilerinin projeler ortaya koyduklarını ve dünya ile yarışmak için yola çıktıklarını kaydetti.

 

**Her birinize geçmiş olsun

DOSB’den kaynaklanan koku sorununa da işaret eden Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bunu devletin, özel idarenin yapacağı bir konu olduğuna değinirken, DOSB’den çıkan atık suyun kapalı sistemle 5 km ileriye taşınması olayını kendilerinin üstlendiğini ve çalışmaların devam ettiğini belirtti. 5 km’lik bir hat için sadece 5 milyon liralık malzeme alındığını işçilik ve diğer giderlerle bu yatırımın 10 milyon lirayı bulduğunu söyleyen Günaydın, “Benim vazifem olmadığı halde şimdi bunu götürüyorum. Kokuyu uzaklaştırıyoruz. Bu konuyu da önleyen Isparta Belediyesi oldu. Bir teşekkür bile etmiyorlar. Her birinize geçmiş olsun” görüşlerinde bulundu.

 

**Isparta’yı sevimli bir şehir yapacağız

Isparta’nın tamamını bir park olarak gördüklerine değinen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şehre diktikleri bir milyon ağacın yanı sıra yine aynı miktarda gül dikimine ulaştıklarını belirtti. Günaydın, “Isparta gül bahçesi oldu. Yine önümüzdeki 5 yılda da gül dikimi devam edecek ve milyonlarca gül şehrimizi donatacak. Isparta’mız dünyada konuşulan bir il haline gelecek, devamında da şehrimize binlerce kişi turizm kapsamında gelecek gün gelecek 20 otel Isparta’mıza yetmeyecek. Isparta’yı sevimli bir şehir yapacağız” dedi.

 

**Gün gelecek şehre 20 otel yetmeyecek

Isparta’yı ekonomik, ucuz bir şehir yapma gayretinde olduklarına değinen Günaydın, Türkiye’de zamlar yaşanırken, TÜFE’nin yüzde 38 çıktığı bir ortamda belediyenin 1050 kiracısına 2019’da yüzde bir oranında kira zammı yapıldığına dikkat çekti. Yine eğlence, işgaliye gibi vergi dilimlerinde de yüzde 25 ile 75 arasında indirime gittiklerine değinen Günaydın, “10 yıl önce pazarcılarımız 7 metrelik bir tezgaha 57 lira ödüyordu. Geldiğimde bu rakamı 7 liraya düşürdüm ve o günden buyana bir lira artış yapılmadı. Buna belediye olarak hem dayanıyoruz hem de Türkiye’nin en zengin belediyesi oluyoruz. Bunu gerçekleştiren batağın içerisinden çıkmış bir Isparta Belediyesi başarıyor. Allah’ıma şükürler olsun Türkiye’nin en zengin belediyesiyiz. Bu zenginliğe sahip olmasak ne altyapı, ne asfalt, nede Gökkubbe, müzeler, otoparklar yapabilirdik, ne de fabrikalar kurabilirdik” şeklinde konuştu.

Son 15 Haber

Haber Tarih
Başkan Günaydın’a esnaf morali20.03.2019 12:34:45
Gülcü Mahallesinde büyük coşku20.03.2019 12:32:34
Bağkonak’tan vefa örneği20.03.2019 12:30:38
Tenceresinde pişirip, kapağında yiyen esnaf topluluğuyuz20.03.2019 12:26:59
Başkan Günaydın Avcılar Derneğinin onursal üyesi ilan edildi20.03.2019 12:25:59
Siyasetin adı kıskançlık olmuş20.03.2019 12:25:00
Karadeniz uşağı bayrağını, vatanını çok sever cesaretli ve kahramandır20.03.2019 12:24:06
Yaptığınız hizmetler göz önünde Isparta takdir etmesi lazım20.03.2019 12:23:00
Bu turnuvaya isminin verilmesi ne kadar sevildiğinin göstergesidir20.03.2019 12:21:16
Isparta’mızı köylerimizle bir bütün görüyorum20.03.2019 11:07:31
Günaydın’a büyük sürpriz Seçim şarkısını söyleyerek karşıladılar20.03.2019 09:48:44
Isparta Belediyespor yüzücüleri, yüzleri güldürdü20.03.2019 09:47:16
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJI20.03.2019 09:46:13
Günaydın: Köy Garajı esnafını siyaset malzemesi yapmalarını ayıplıyorum20.03.2019 09:45:24
Türk Kadınlarından Günaydın’a destek20.03.2019 09:44:11
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1