Isparta’nın refah, huzur ve kazancını artıracak projeler hazır

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla, muhtarlar ve ailelerine yemek verdi. Belediye meclisi üyeleri ve eşlerinin de katıldığı Gökçay Gül Köşkü’nde verilen yemeğe eşi Dilek Günaydın ile birlikte katılan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, üç dönem ve üstü görev yapan muhtarlara da plaket takdiminde bulundu. Programda ayrıca Ispartalı Muhtarlar adına Başkan Günaydın’a “15 senelik belediye başkanlığı süresince gerek altyapı gerek üst yapı, gerekse ilin gelişmesine yönelik yaptığı yatırımlar ile şehri Türkiye’nin en yaşanabilir kenti yaptığı’ için teşekkür plaketi takdim edildi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Gül Köşkünde, muhtar ve eşlerine bir yemek verdi. Belediye meclisi üyelerinin de katıldığı programda, Muhtarlık İşleri Müdürü Ahmet Kaya, muhtarlık müessesinin 200 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu ve 4 yıldan buyana da gün olarak kutlandığını hatırlattı. Muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu söyleyen Kaya, muhtarların belediye ile köprü vazifesi gördüğünü söyledi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gönül, böyle özel bir günde hatırlanmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gönül, “Bizleri bu vesileyle bir araya getirdiği için başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yine belediye meclisi üyesi ve MHP Merkez İlçe Başkanlığına atanan Gürsan Taştekin de, anlamlı bir günde muhtarlar ile bir arada bulunmaktan dolayı duydukları memnuniyetini ifade etti.

Muhtarları demokrasinin ilk halkası, seçilmiş temsilciler ve meslektaşı olarak gördüğünü söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, 19 Ekim Muhtarlar Gününün kutlu olması temennisinde bulundu. Muhtarların yerel idarelerin vazgeçilmez bir parçası olduğundan bahseden Başkan Günaydın, muhtarlarla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tam uyum içerisinde çalışmaların devam edeceğini aktardı. Muhtarların, vatandaşlar ile belediye arasında da önemi bir köprü vazifesi gördüğüne değinen Günaydın, belediye olarak mahallelere ve şehir genelinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini, son yaşanan döviz dalgalanmasından dolayı bitüme altı kat civarında zam geldiğini hatırlatan Günaydın, buna karşın yine mahallelerdeki asfalt çalışmalarının ve diğer yatırımların aynı hızla devam ettiğini belirtti.

Çünür Yenişehir’de özellikle son bir aydan buyana devam eden hummalı çalışmalar ile ilgili de bilgiler veren Başkan Günaydın, son bir ayda 11, altyapı ile birlikte toplam 27 milyon liralık yatırım gerçekleştirildiğini hatırlattı. Günaydın, ‘Çünür’ü bitiremez, gelecek bahara kalır’ diyenlerin olduğunu belirterek, “Şimdi o yazanlar, söyleyenler ne yapacak. Buyurun bitti” diyerek cevap verdi.

Muhtarlara ‘kimse telaşlanmasın, telaşa kapılmasın’ diyerek çağrıda bulunan Günaydın, birkaç mahalledeki eksikliklerin de en kısa sürede tamamlanacağını aktarırken, Mehmet Tönge Mahallesindeki çalışmaların da salı günü itibariyle başlayacağını duyurdu.

Kendisinin seçim zamanında seçmenden hiçbir zaman oy istemediğini, projelerini, yapmak istediklerini anlattığını, gerisinin ise seçmenin tercihi olduğunu dile getiren Başkan Günaydın, yeni dönemde de yine büyük yatırım ve projelerin olacağını belirtti. Halkın, şehrin bir hizmetçisi gibi çalıştığını ve başarı elde edildiğini aktaran Günaydın, seviyeli siyaset konusuna dikkat çekti. 

Tüm çalışmaları bir program dahilinde yaptıklarını ve Isparta’nın sonuca ulaşmaya yaklaştığına dikkat çeken Günaydın, “Program dahilinde çalışıyoruz, kayırma yok, bizde program ve çalışma var. Yapacağımız çalışmalar, yatırımlar öncesinde burada şu siyasi var, şu oy potansiyeli taşıyor demedik, programa uyduk. Isparta’yı bütün konularda birinciliğe ulaştırdık” dedi.

Isparta’nın ucuz bir kent olduğunu, belediye olarak 3 tona kadar su kullanımından ücret alınmadığını, bundan yaklaşık 5 bin hanenin yararlandığını, suyun tonunun bir liradan halka sunulduğunu belirten Günaydın, “Üzüm Pazarı esnafımızla da direnişe başlıyoruz. Daha önce Kunduracılar Sitesinde düzenlenen indirim günlerinin bir benzerini de Üzüm Pazarı esnafımızla yapacağız” derken, muhtarların da desteğiyle hizmetlerin devam edeceğini anlattı.

Gelecek döneme ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta’nın refah, huzur ve kazancını artıracak projelerinin hazır olduğunu dile getirdi. Kazanca yönelik yine fabrika kurma çalışmalarının devam edeceğini ve özel sektöre yönelik de öncülük eden programlarının bulunduğunu kaydeden Günaydın, “Isparta’mız daha güzel, daha yaşanabilir, kültürel, modern bir şehir olacak. Ekonomisi güçlü, kazancı bol bir şehir olacağız” görüşlerinde bulundu.   

Konuşmaların ardından 3 dönem ve üstü görev yapan 11 muhtara plaketleri Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Belediye Meclisi Üyesi ve MHP Merkez İlçe Başkanı Gürsan Taştekin ile belediye meclisi üyeleri tarafından verildi. Buna göre 3 dönem görev yapan Yedişehitler Muhtarı Alper Yıldırım, Ayazmana Mahallesi Muhtarı Süleyman Kocaer, 4 dönem muhtarlık yapan Sanayi Mahallesi Muhtarı Celal Şahin, Pirimehmet Mahallesi Muhtarı Bayram Kısadere, 5 dönem muhtarlık yapan İstiklal Mahallesi Muhtarı Mehmet Gönül, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Fevzi Boşgelmez, Sülübey Mahallesi Muhtarı İbrahim Gürbüz, Gazi Kemal Mahallesi Muhtarı Yılmaz Ayfer, Kutlubey Mahallesi Muhtarı Bayram Karaoğlu, 6 dönem muhtarlık yapan Halıkent Mahallesi Muhtarı Abidin Yorgancı ve Kepeci Mahallesi Muhtarı Raşit Gülören plaketlerini aldı. Yine Isparta Muhtarları adına Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Gönül, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’a “15 senelik belediye başkanlığı süresince gerek altyapı gerek üst yapı, gerekse ilin gelişmesine yönelik yaptığı yatırımlar ile şehri Türkiye’nin en yaşanabilir kenti yaptığı’ için teşekkür plaketi takdim etti.

Son 15 Haber

Haber Tarih
ISBAŞ A.Ş Genel Müdürü Gürakan: Maden ruhsatlarının devredilmesi kanunen mümkün değildir17.01.2019 18:06:05
Eksiksiz hizmet veriyoruz17.01.2019 10:38:24
ITKM’de flaş gelişme16.01.2019 16:39:29
MHP Lideri Devlet Bahçeli: Başarılı bir belediye başkanımız var, şehre her türlü hizmeti yapmıştır16.01.2019 15:16:24
Başkan Günaydın’dan öğrencilere yarıyıl tatil hediyesi16.01.2019 15:13:28
Senirkent Yükseliş Vakfından, Başkan Günaydın’a teşekkür 16.01.2019 15:11:46
Belediye şehirde eksik gördüğü her şeyi yapar16.01.2019 15:09:35
Giysi, Ayakkabı ve Tekstil Kumbarası ile geri dönüşüme büyük katkı14.01.2019 16:02:30
Isparta’mızın en güzel temsilcilerinden birisi de burası olacak14.01.2019 16:01:16
Galatasaray Futbol Okulundan, Başkan Günaydın’a ziyaret13.01.2019 01:00:34
“Bize bir görev düşerse emrindeyiz”13.01.2019 00:59:36
Günaydın: “Geleceğimizin projesi Isparta’mıza hayırlı olsun”13.01.2019 00:58:05
Fikret Orman: Sayenizde Isparta hem çok gelişti, hem çok güzel bir şehir oldu11.01.2019 12:34:13
Hizmet etmenin zevkini yaşatıyorlar10.01.2019 13:44:33
Esas projeler, uygulamalar şimdi başlıyor10.01.2019 13:42:42
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1
ISPARTA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ