HALKIN KÖLESİ, ISPARTA’NIN İŞÇİSİYİZ

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, kayyuma geçen ITKM konusunda şahsını hedef alan ve ‘Umuyorum Belediye bu konuda ayak diretmeyi bırakır’ yönünde açıklama yapan AK Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’e cevap verdi. Başkan Günaydın, “Sayın Milletvekili çok anlamsız konuşma yapıyor. Ben kendi işime direnir miyim? Ama Isparta’nın menfaatini ve karını, hesabını, kitabını her zaman yapan bir insanım” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, medyada ITKM üzerinden kendisini hedef alan AK Parti Isparta Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç’e cevap verdi. Günaydın, ITKM’nin yanı sıra yeni şehir hastanesi, yurt binaları ve Halıkent Ortaokulu yer tahsisi konularında da açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ITKM ile ilgili olarak ‘Umuyorum Belediyede bu konuda ayak diretmeyi bırakır. Bir an önce buranın bitirilerek Isparta’nın hizmetine açılmasını temin eder’ yönündeki sözleri ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Şehrimizde herkesi uğraştıran bir ITKM olayı var. Yükleniciler FETÖ’nün çok ileri noktasında olan adamlarmış. Her tarafımızı sarmışlar hepsi kaçtılar. Ortada kaldı. Devletimizle bu işi çözüyoruz. Sayın Milletvekili ‘Ayak diretiyor’ şeklinde konuşuyor. Belediyenin ilgili olduğu bir müessesede devletimizle karşı karşıyayız ne kadar güzel. Buna direniyor diyor. Sayın Milletvekili çok anlamsız konuşma yapıyor. Ben kendi işime direnir miyim? Ama Isparta’nın menfaati ve karını, her zaman hesabını kitabını yapan bir insanım. Bugün her konuda beyanatlar veriyorlar. Biz devletimizle bunu çalışıyoruz, hallediyoruz. Karşılıklı toplantılar yapıyoruz, siz araya girip de parazit yapmayın, gölge etmeyin bize. Beyanatlar veriyor ‘ayak diretiyor’ diyor. Bu belediye her konuya vakıf bir belediyedir”

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Şehir Hastanesinin Türkiye’de en erken bitiren iller arasında Isparta olduğunu söyleyerek, “Şehir Hastanesi Türkiye’de en erken biten illerden biri Isparta’dır. Daha doğru dürüst biten şehir hastanesi yok. Neden bitti. Isparta Belediyesi bütün işlemleri profesyonel bir şekilde, usta bir şekilde imar her konuda yapabildiği için bitti. Neden diğer şehirler bitiremiyorlar, devletin veya şirketin parası mı yok. Şehir Hastanesinin daha temeli atılmadan 3-4 km ileriden derenin bulunduğu alandan yağmur suyu projesi çektik. Daha şehir hastanesinin temeli atılmadan altyapıları bitirildi. Bu belediye onların aklı almayacak tarzda prensipli ve teknik çalışan bir belediyedir” dedi.  

Isparta’da 5 bin kişilik öğrenci yurdunun tamamlanma aşamasına geldiğini de hatırlatan Başkan Günaydın, yine Halıkent Ortaokulu yer tahsisi ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Günaydın şunları söyledi:

“Bunun gerideki kahramanı kim acaba? Hiçbiri belediyeye teşekkür etme lütfunda bulundu mu? Altyapısını, üst yapısını yapıyoruz.  Bu belediye her konuya vakıf bir belediyedir. Yurt binaları hemen bitti, neden bitti? Şehir Hastanesinin arkasındaki yurtta bitiyor. Bunların bitmesi tamamen belediyeyle alakalıdır. Bunların bitmesinin başarısının yüzde 99’u belediyeye aittir. Şimdi 2 bin kişilik bir yurdun ruhsatını veriyoruz. Bunları bir anda veriyoruz. Bilinçli bir şekilde veriyoruz. Bunlar şehrin altyapısını zorlayacak bir yapıda olmasına rağmen bunlara katkıda bulunmaları lazım aslında. Zaten katkıda bulunmamak için 40 dereden su getiriyorlar. Bu milletin hakkını yemeğe çalışıyorlar. Katkı dada bulunması lazım. Bu şehrin altyapısını yapıyoruz. Bu para bu milletin, Isparta’nın parası. Isparta’nın parası madem böyle kazanç sağlayan bir yurt yapısı. Geride bunların patronları para kazanıyor. Madem para kazanıyorlar, altyapısına da katkıda bulunsunlar. Bulunmuyorlar. Ne oluyor, Isparta’nın hakkını yiyorlar. Bizde ‘bunu alacağız’ diye uğraştığımız zaman hemen yaygarayı basıyorlar ‘İşimizi engelliyor, iş yapmıyor. Projelerimizi engelliyor’ diye beyanatlar veriyorlar.

Tıpkı Halıkent’teki okul çalışmasında yaptıkları gibi. ‘Halıkent’teki okulun yapılmasını engelliyor, 3 yıl vermiş bize’ diyor. ‘Bunlar ne yapıyor’ 3 yılla işini göresiye kadardır o zaman mefhumu. ‘10 yıl verin’ dedim ve meclisimizden 10 yıl çıktı. 10 yıl çıkınca ‘Ben kahramanım, onunla kavga ettim. Bu kavga neticesinde kazandık. Kendisine de teşekkür ederim’ diyor. Suni bir teşekkür. Kendisi biliyor çünkü onun öyle olmadığını. Daha sonra Allah gerçeği söyletiyor. ‘Bize bir yıl verseydi de yeterdi’ diyor. Bir yıl yeterdi de, 3 yıl verdiğime niçin kavga yapmaya çalışıyorsun. Suni bir şeylerle yutturarak bizlerle kavga yapmak istiyorlar. Çekilsin önümüzden. Çünkü yapacağı bir şeyler halkın kafasını bulandırıyor ve çirkin hareketlere giriyor, bir milletvekilinin böyle çirkin hareketlere girmemesi lazım. Uydurma bahanelerle bizim karşımıza çıkmayın. Biz hizmeti seviyoruz, hizmeti kutsal olarak biliyoruz. Bizim derdimiz hizmet. Halkın kölesi, Isparta’nın işçisiyiz. Siz nesiniz. Bunlara mani olmak isteyen bir tavra giriyorsunuz”

Son 15 Haber

Haber Tarih
Isparta Gül Hayat Tablosu Kültür Oskarlarında14.12.2017 16:10:31
YÜZDE 20 ENERJİ TASARRUFU SAĞLANDI14.12.2017 16:08:19
KALİTEYİ BOZMADAN ÜRETİRSEK, TÜRKİYE’NİN EN ZENGİN KÖYLERİNDEN BİRİSİ ÇALTI OLACAK14.12.2017 16:06:16
İLKEMİZ ÖNCE ÜLKEMİZDİR14.12.2017 16:02:52
BAŞKANIMIZ BİZİM BAŞ TACIMIZ14.12.2017 16:01:15
ISPARTA İÇİN ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜMÜZ BİR SORUNU ÇÖZDÜK14.12.2017 15:59:42
YAYLA MAHALLESİNİN KALDIRIMLARI TEK KODA DÜŞÜRÜLDÜ12.12.2017 14:20:21
ISPARTA’MIZA TARİH, KÜLTÜR, KIYMET DEĞERİ KATACAK12.12.2017 14:18:00
DOĞANCI MAHALLESİ YENİLENİYOR12.12.2017 14:14:52
HİÇBİR EVİMİZİN SU BASMASINI İSTEMİYORUZ12.12.2017 14:13:22
ISPARTA KÜLTÜR YUVASI OLACAK11.12.2017 08:43:43
TRUMP’TA DİN, İNSAN SEVGİSİ, SAYGISI YOK11.12.2017 08:40:41
ISPARTA BELEDİYESİ İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ SU ALTI ARAMA KURTARMA TİMİ GÖREVE HAZIR11.12.2017 08:37:02
ISPARTA KAZANSIN İSTİYORUZ,GECE-GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ11.12.2017 08:33:56
ARAZİLERİNİZİ SATMAYIN, BOŞ DA TUTMAYIN, EKİN BİÇİN05.12.2017 07:58:22
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1