ISPARTA GÜZEL BİR KENT OLACAK, GÜZEL YAŞAYACAK

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediyesi Hisar Mahallesindeki sokak bazlı altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmalarını tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğünce gece gerçekleştirilen dayanıklı asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “Bizler gece-gündüz çalışıyoruz ama mutluyuz. Isparta’ya çok güzel hizmetkârlık yapıyoruz, ekibimizle bundan da hiçbir şikâyetimiz yok. Bu çalışmalarımızın Isparta’mıza hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Isparta güzel olacak, güzel yaşayacak, güzel bir kent olacak” dedi.

Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğünce Hisar Mahallesinde devam eden altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmaları tamamlandı. Gece gerçekleştirilen asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ‘Arkadaşlarımız olağanüstü gayret içerisindeler’ derken, Hisar Mahallesini de planlamalardan 5 gün önce bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın yaptığı değerlendirmede şu görüşlerde bulundu:

“Arkadaşlarımız olağanüstü çalışma gayreti içerisindeler. Bu mahallemizi 15 günde bitirmeyi planladık, 5 gün önce bitiyor. Gayet güzel gidiyoruz, altyapı, stabilize, asfaltıyla 10 günde bitiriyoruz. Ada teşekkülünde bazı yollarımızın kalkması lazım, onları da orta boyutta asfaltladık. Türkiye’de 81 il içerisinde Isparta’nın birinci olması bizi rehavete kaptırmıyor. Yollar, kaldırımlar başta olmak üzere yatırımlarımızı daha iyi yapmak için gayret içindeyiz.

Isparta’yı kış girmeden bitirme hedefi koyduk. 2 sene önce ana yollar ve yağmur suyu ızgaralarıyla altyapıyı yapmıştık. Biz yine mahalle bazında, bisikletin zor geçeceği sokaklarımızı dahi tabiri caizse hiç atlamadan sokak sokak yapıyoruz. Kış bittiği zaman böyle bir olay sadece Isparta’mızda olacak. Bütün şehrimizin tamamını yapıyoruz. Isparta’nın ön sokağı, arka sokağı ana caddesi diye bir şey yok. Şehri bütün olarak planladık. Her mahalle, sokak yeni görünüme kavuşacak hayali kurmuştuk ve bu hayalimiz gerçekleşmek üzere. Hiçbir muhtarımızın telaşlanmasına gerek yok. Kurtuluş, Hisar Mahallesi muhtarlarımız ‘bize sürpriz yaptın’ diyorlar. Her yere gideceğiz. Bu da gece çalışmaların bir neticesi. Geceleri çalışmanın randumanı daha yüksek.

Bu gece çalışmaları nereden çıktı? denebilir. Bize 7 sene önce Isparta Belediyesine FETÖ’cüler kanalıyla büyük bir operasyon yapılmıştı. Bir güçtü, hedeftik orada. Benden önceki belediye döneminde FETÖ’cüler belediyeyi sarmışlardı. Bunu sonradan kavradık, belediyeyi 625 milyon lira zarar ettirdikleri için bu zararı kapatmak için 5 yıl çalıştım ve şu anda belediyeyi bu aşamaya getirdik. Çok şükür. Bu bize yapılan darbe, bizi ve Isparta Belediyesini yok etmek içindi. 82 arkadaşımız soruşturmaya, 25 arkadaşımızda 6 ay hapiste yatırılmasına rağmen biz geceleri de çalışarak, bu yanlış güce karşı başarı elde edelim ki, bunların amacı buysa bizde tersine çalışalım derken bu sefer geceler ortaya çıktı. Gecelerde çok bereketliymiş, 40 senede yapılamayanı kısa zamanda bitiriyoruz. FETÖ’cüler bunu yapmaktan dolayı bizde bu sefer Isparta’ya hizmet gücü ürettik. Şunu söylemek istiyorum, Isparta’ya, bize karşı ne yapıldıysa özellikle kim yaparsa yapsın Isparta’yı zarar ettirmedim, çok şükür önüme de geçemediler. Geçmek istiyorlarsa da işte meydan buyurun. Bu bize ceza verenler ne oldu. O devrin hakim savcıları, emniyet müdürü, valisi olmak üzere 12 kişi hapisteler şu anda. Peki biz neredeyiz. Biz bağımsız ve hür bir şekilde Isparta’mıza hizmet yapabiliyoruz. Şükürler olsun. Eden bulur. Bizde bu Isparta’nın hizmetindeyiz. Halkın arasında dolaştığımda o yaşlı kadınlar, ağızı dualı kadınlar bize her dakika dua ediyorlar. O dualar kabul oluyor ve olmayacak işler başarılıyor. Şahsım ve belediyemize dua eden o yaşlı ağzı dualı kadınlarımıza teşekkür ediyorum.

Isparta’mız yaşanabilir şehri elde etti. Bunu bir kez daha elde ederiz. Ben Avrupa kentleriyle yarışmak istiyorum. Bu nasıl olacak, evlerimiz, damlarımız iyi değil. O noktaya ulaşacak projelerimiz de var. Türkiye’de birinci olmak zaten netice kazandı ama Avrupa kentleri arasında Isparta sayılır bir kent olacak. Bu da büyük bir kültür, detay ayrıntıya inmek demektir. Sanatsal merkezler olmak demektir. Biz her konuda birinci olmak istiyoruz. Bu beyin, fikir çalışkanlık bu belediyede olduğu müddetçe biz her zaman güzel noktalara getireceğiz. O FETÖ’cüler de o çukurdan çıkabilecekler mi? Devletimiz ve milletimiz bu olayın sonuna kadar gitmelidir. Benim ana vazifem şu an hizmettir. Ben bunlara hizmetimle cevap vermiş oluyorum. Bu güzel hizmetlerden dolayı, gecenin bu saatinde çalışan ekibime teşekkür ediyorum. Fen İşleri asfalt ekibimizden 24 arkadaşımızı çalışmalarından dolayı altınla ödüllendirdik, teşekkür ettik. Bu çalışan arkadaşlarımızda benim gözümde altın adamlar. Çalışkanlık hizmettir, kutsaldır. Çalışkanlık eve götürdüğün her lokmanın danesinin helal olması demektir. Çalışkanlık evine mutluluk getirmek demektir. Bizler gece-gündüz çalışıyoruz ama mutluyuz. Isparta’ya çok güzel hizmetkârlık yapıyoruz, ekibimizle bundan da hiçbir şikâyetimiz yok. Bu çalışmalarımızın Isparta’mıza hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Isparta güzel olacak, güzel yaşayacak, güzel bir kent olacak” dedi.

Hisar Mahallesi Muhtarı Mehmet Alyüz de “Mahallemizdeki asfalt çalışmalarında sona geldik. Sayın Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’a ve ekibine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarız” görüşlerinde bulundu.

Mahalle sakinleri de, “Gayet güzel olan bir hizmetten dolayı Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun pırıl pırıl oldu sokaklarımız” ifadelerinde bulundu.  

Son 15 Haber

Haber Tarih
SİDRE MAHALLESİ YENİLENDİ16.11.2017 14:49:23
400 DÖNÜMLÜK GÖKÇAY MESİRELİĞİ DİŞ TIRNAK YENİLENİYOR16.11.2017 14:47:14
BİR YANDAN YENİ OTOGAR YÜKSELİYOR DİĞER YANDAN ULAŞIM YOLLARI AÇILIYOR13.11.2017 16:14:52
ISPARTA’MIZ MODERN ŞEHİRLERARASINDA EN ÜSTE ÇIKMIŞTIR13.11.2017 16:13:38
BU VATAN YIKILMAZ13.11.2017 11:13:51
ÇALTI’DA UMUT VAR, BU UMDUN ADI DA SARIMSAK13.11.2017 11:12:27
ÇALTI 1.SARIMSAK FESTİVALİ CUMARTESİ GÜNÜ08.11.2017 14:21:56
BÖYLE BİR MAĞAZA KONSEPTİNİ OLUŞTURMAK KOLAY DEĞİL07.11.2017 16:07:37
BİZİM ÇALIŞMAMIZ HİÇBİR ZAMAN GÖSTERİŞ AMAÇLI DEĞİLDİR07.11.2017 16:03:30
KÖYLÜMÜZ VATANIMIZIN, MİLLETİMİZİN HER TÜRLÜ HİZMETİNE EN ÖNDE KOŞAR06.11.2017 16:26:18
BÜTÜN KALBİMİZLE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ06.11.2017 16:23:29
SOKAK HAYVANLARI ARTIK SAHİPSİZ DEĞİL06.11.2017 16:21:41
HAYVANSEVERLERDEN BAŞKAN GÜNAYDIN’A TEŞEKKÜR03.11.2017 15:30:31
HER GELDİĞİMİZDE KENDİSİNDEN FEYZ ALIYORUZ03.11.2017 15:29:01
BU YERE HİZMET ETMEK HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR03.11.2017 15:26:23
© 2014 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1