AYAĞIMIZ ‘TOZ ALMASIN’DİYE MÜCADELE EDİYORLAR

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediyesi gece-gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. Sokak bazlı çalışmalarda vatandaşlar hizmetten duyduğu memnuniyetlerini dile getirirken, belediyenin 4 başkan yardımcısı da sahada yatırımları yerinde takip ederek, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Başkan yardımcıları son olarak Yedişehitler Mahallesindeki gece çalışmalarını birlikte inceledi. Başkan Yardımcılarından Akif Aslan, ‘Durmaksızın, yılmaksızın çalışılıyor’ derken, Aydın Şanlıtürk, ‘Gündüz 500, gece 700,toplamda günlük 1200 ton asfalt dökülüyor’ diye konuştu. Başkan Yardımcılarından Halil Gülderen,’Asfalt çalışmalarının arkasından yol çizgileri de sabah 05.00’da yapılmaktadır’ derken, Recep Erdem de, ‘Biz bir ekibiz, Isparta Belediyesi olarak bir bütünüz. Isparta halkına hizmet etmek boynumuzun borcudur’ şeklinde konuştu. Belediye eski Meclisi Üyelerinden Selim Öztürk de, ’Başarılı insanları severim’ diyerek Başkan Günaydın’a teşekkür ederken, “Bizim ayağımız toz almasın diye mücadele ediyorlar” dedi.

Isparta Belediyesi gündüz-gece ayrımı yapmadan vatandaşlara hizmet götürmek amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu hizmetler arasında altyapısı ve asfalt hizmetleri de başı çeken yatırımlar arasında yer alıyor. Geçen yıllarda şehrin tüm ana arterlerini altyapı ve asfaltı ile yenileyen Isparta Belediyesi iki sezondan buyana da mahallelerde sokak bazlı altyapı ve asfalt çalışmalarını sürdürüyor. Bu çalışmalara ek olarak parkların bakımı, yenilenmesi, kaldırım düzenlemeleri, imar durumları da gözden geçiriliyor. İşte bu kapsamda Yedişehitler Mahallesinde devam eden altyapı ve asfalt çalışmalarının gece vardiyası bölümünü belediyenin 4 başkan yardımcısı yerinde incelerken, kendi sorumluluk alanlarındaki konuları ile ilgili çalışmalarda bulundu.

75 SOKAKTA, 20 KM ASFALT DÖKÜLÜYOR

Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü 75 sokakta toplam 20 km uzunluğuna sahip Yedişehitler Mahallesinde altyapı ve asfalt çalışmalarını gece-gündüz demeden çift vardiya olarak sürdürüyor. Isparta Belediyesi başkan yardımcıları Akif Aslan, Aydın Şanlıtürk, Halil Gülderen ve Recep Erdem Yedişehitler Mahallesindeki gece asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yardımcıları konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

ASLAN: DURMAKSIZIN, YILMAKSIZIN ÇALIŞILIYOR  

Fen İşleri Müdürlüğü ile Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünden sorumlu Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Akif Aslan, “Bu sezonki asfalt çalışmalarıyla ilgili yaptığımız programımızda mahallelerimizi programımıza almıştık. Yedişehitler Mahallemiz Isparta’mızın en eski ve merkezi bir yeri haline geldi. Mahallemizin asfalt ve altyapısı yorgundu. Mahallemizde 20 km’lik bir çalışma sürdürülüyor. Gece vardiyasına başkan yardımcıları olarak hepimiz ekiple birlikte sahadayız. Çalışmaların 7.gününde mahallemizin hemen hemen yarısını bitirmiş durumdayız. Sokak bazlı çalışmalar kapsamında altyapı ve asfaltın yanı sıra kaldırımlar da ele alınıyor. Kısacası mahallelerimizi yeniden tesis etmekteyiz. Bu çalışmalar esnasında gecenin bu vaktinde mahalle sakinlerimizin bizlere gösterdiği sabırdan ötürü teşekkür ediyoruz. Ekip arkadaşlarımızın da durmaksızın, yılmaksızın gecenin bu vaktinde gösterdikleri çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Vatandaşlarımız rahat olsunlar, tüm mahallelere programımız var, tüm mahallelerimize ulaşacağız” dedi.

ŞANLITÜRK: GÜNDÜZ 500, GECE 700,TOPLAM 1200 TON ASFALT DÖKÜLÜYOR

İmar İşlerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıtürk, “Hepimiz burada çeşitli birimlerden sorumlu başkan yardımcılarıyız ancak, nihayetinde bir bütün olarak belediyenin başkan yardımcılarıyız. Bu çerçevede sorumluluk a arkadaşımızın, b arkadaşımızın değil, hepimizin inancıyla sahadayız, birlikteyiz, birlikte hareket ediyoruz. Gündüz 500, gece 700 ton toplamda günlük 1200 ton asfalt dökülüyor.  7 gün üzerinde düşündüğünüz zaman 8500 ton gibi bir asfaltlama yapıldı. Mahallemizde tüm altyapı, kaldırım yenileme çalışmaları dahil top yekün olarak eksik olan yerlerin ağaçlandırmaları dahil tüm başkan yardımcısı arkadaşlarımızla birlikte bu çalışmaları takip ediyoruz” dedi.

GÜLDEREN: ASFALT ARKASINDAN YOL ÇİZGİLERİ DE GÜNDÜZ YAPILIYOR

Temizlik İşleri, Park Bahçeler Müdürlüğü ve yol çizgi çalışmalarından sorumlu Başkan Yardımcısı Halil Gülderen de, “Mahallelerimizde birinci etap olarak kaldırımlardaki ot biçim işlerini bitirdik. Şu anda mahallelerde ikinci etap çalışmalara başladık. Bu çalışmalarımızı Yedişehitler Mahallemizde de devam edeceğiz. Gece dökülen asfaltların ardından sabah 05.00’da ekiplerimizce yol çizgi çalışmaları yapılmaktadır. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzce de parklarımızın bakım, onarım, yenileme ve yeni park yapım çalışmalarımız devam etmektedir. Yedişehitler Mahallesi Parkımızı da en kısa zamanda hizmete sunacağız” görüşlerinde bulundu.

ERDEM: ISPARTA HALKINA HİZMET ETMEK BOYNUMUZUN BORCUDUR

Personelden sorumlu Başkan Yardımcısı Recep Erdem de, “Bu gecenin karanlığında, gündüzün sıcaklığında yaklaşık 35 derece olan Isparta’nın havasında, 200 derece sıcaklığındaki asfaltı döken personelimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz bir ekibiz, personelimizle de bir ekibiz, Isparta Belediyesi olarak bir bütünüz. Isparta’ya en güzel hizmeti yapmak için de elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Bu vatandaşlarımızın bizlere teşekkürleri çalışma şevkimizi daha da artırmaktadır. Isparta halkımıza hizmet etmek boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

ÖZTÜRK: BAŞARILI İNSANLARI SEVERİM

Belediye eski Meclis Üyelerinden, eski belediyeci ve Yedişehitler Mahallesi sakini olan Selim Öztürk, “Çalışmalar süper gidiyor. Altyapımız hemen hemen bitmiş durumda. Yağmur suyu projesi bitmiş durumda. Başkan beye ve ekibine çok teşekkür ederim. Başarılı bir belediye başkanımız, o yüzden üçüncü dönem belediye başkanı. İnşallah dördüncüsü de olur. Ben başarılı insanları severim. Ben hizmet bekleyen bir insanım. Halkımıza hizmet edenden Allah razı olsun. Şu anda çalışan ve asfaltlama işi yapan arkadaşlarımız çoluğundan çocuğundan feragat etmişler bizlerin hizmetindeler. Bizim ayağımız toz almasın diye mücadele ediyorlar” dedi.

VATANDAŞLAR: BELEDİYEMİZİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNUZ

Yine Yedişehitler Mahallesi sakinlerinden Nizami Erdal da, mahallelerindeki içme suyu başta olmak üzere altyapının değiştiğini ve altyapının elden geçirildiğini söyledi. Erdal, “Asfaltımız yenilendi. Çok memnunuz. Belediye gece-gündüz çalışıyor. Allah razı olsun” derken, diğer vatandaşlar da, “Başkanımız Isparta çapında baya bir faaliyet yürütüyor. Başkanımız başka partiden olduğu için ödenek kısıtlı geliyor. Buna rağmen başkanımız kendi imkanlarıyla güzel işler yapıyor. Fabrikalarıyla imkanları değerlendiriyor. Suyundan, asfaltına, park bahçelerinden çevre düzenlemesine gayet güzel işler yapılıyor. Belediyemizin hizmetlerinden memnunuz” görüşlerinde bulundu. Çocuklar da, “Belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.

Son 15 Haber

Haber Tarih
KIRKPINAR’IN RÖVANŞI ISPARTA’DA OLACAK26.07.2017 16:10:34
OTOGAR-ÇÜNÜR ARASI YAN YOL ÇALIŞMASI BAŞLADI26.07.2017 16:02:48
YENİLENEN YEDİŞEHİTLER YENİ YÜZÜYLE HALKIN KULLANIMINDA26.07.2017 09:05:06
DOĞA İÇERİSİNDE ISPARTA’YA HAS ÇALIŞMALAR YAPILDI26.07.2017 09:03:29
BU MÜZE BİZİM, TÜRK MİLLETİNİN GEÇMİŞİNİ ANLATIYOR25.07.2017 10:45:53
BASIN BAYRAMI MESAJI25.07.2017 10:43:45
AMAÇ; VATANDAŞA HIZLI HİZMET22.07.2017 14:35:27
TRAFOLAR BELEDİYE EKİPLERİNCE BOYANIYOR22.07.2017 14:31:59
PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ DİKİLEN ÇİÇEKLERİN YÜZDE 20’SİNİ KENDİSİ ÜRETİYOR22.07.2017 14:29:34
ÜRETİM KAPASİTESİ 1600 TONA ULAŞTI, YEDİŞEHİTLER’İN YÜZDE 80’İ TAMAMLANDI22.07.2017 14:22:31
SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ 5 VETERİNER HEKİMLE HİZMET VERECEK22.07.2017 14:19:14
GAZİ KEMAL MAHALLESİ NORMAL KODUNA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ22.07.2017 14:13:37
ATATÜRK PARKINDA DEKORATİF AYDINLATMA MONTAJI YAPILIYOR22.07.2017 14:11:22
YEDİŞEHİTLER’DE 4.ETAP ÇALIŞMALARA GEÇİLDİ21.07.2017 12:13:53
ISPARTA’DA 1 MİLYON 650 BİN METREKARE YEŞİL ALAN BULUNUYOR21.07.2017 12:07:32
© 2014 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1