TÜRK MİLLETİNİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ BOZAMAYACAKLAR

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediyesinin Köy Buluşmaları Programı Yalvaç İlçesinde devam etti. Abdullah Beyhan’ın ilahileriyle, İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konferansının yer aldığı programa Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, eşi Dilek Günaydın ile birlikte katıldı. MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Sarıidris Belediye Başkanı Ramazan Pala, Hüyüklü Belediye Başkanı Hasan Yıldız, belediye ve il genel meclisi üyelerinin de katıldığı programda Prof. Dr. Mustafa Karataş dünya ve ahiret mutluluğunun nasıl elde edilebileceği konusunda konferans verdi.

**ŞEHİDİMİZİN BABA OCAĞINA ZİYARET

Isparta Belediyesinin hafta sonları düzenlemiş olduğu köy buluşmalarının bu haftaki durağı Yalvaç İlçesi oldu. Yalvaç İlçesi Düğün Salonunda düzenlenen programa çok sayıda kişi katıldı. Program öncesinde Başkan Günaydın ve beraberindekiler 2014 yılında İstanbul’da şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Arslan’ın baba ocağını ziyaret etti. Burada anne Faden ve baba Eflatun Arslan ile bir süre sohbet eden Başkan Günaydın aileye Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdiminde bulundu.

 

**AFRİN’E YARDIM KONVOYU DUALARLA UĞURLANDI

Programın yapılacağı düğün salonunun önüne geçen heyet burada bir süre mehteran ekibini izledi. Başkanlar ve vatandaşlar Yalvaç Belediyesi ve MHP teşkilatı önderliğinde Afrin’de Zeytin Dalı Harekatına destek veren Türkmen mücahitler için toplanan ve iki tırdan oluşan yardım konvoyunu dualarla Afrin’e gönderdi. Yardım tırlarının adına ise Afrin şehidimiz Ali Yılmaz’ın ismi verilirken, şehidimizin fotoğrafları tırların önüne asıldı.

 

**ŞEHİTLERİMİZ İÇİN ELLER SEMAYA UZANDI

Daha sonra programın yapılacağı düğün salonuna geçen protokol üyeleri ve vatandaşlar burada Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın konferansını ve Abdullah Beyhan’ın ilahilerini dinledi, şehitlerimiz için okunan dua için eller semaya kalktı.

**BAŞKAN GÜNAYDIN’A ERTUĞRUL KILICI

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’a, programda Eğtuğrul Gazi’nin kılıcından hediye edildi. İlahi Sanatçısı Abdullah Beyhan tarafından 500 derece ateşte elle dövülerek çelikten özel olarak yaptırılan kılıcı alan Başkan Günaydın, böyle bir hediyeyi almaktan dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

 

**TÜRKMENLER SURİYE VE IRAK’IN ASLİ UNSURLARIDIR

Konferans öncesinde konuşan Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, Ortadoğu coğrafyası üzerine yazılan kirli senaryoların, kanlı oyunların en mahzun ve mazlum muhatabının Türkmenler olduğuna değindi. Tütüncü, “Bu kargaşadan, kaostan ve savaştan en çok etkilenen de, ne acıdır ki kendi soydaşlarımız Türkmen kardeşlerimiz olmuştur. Türkmen kardeşlerimiz özellikle Suriye ve Irak’ın asli unsurlarıdır. Türkmenleri yıllardır yurtlarından etmek gayesiyle sistematik bir şekilde uygulanan baskı ve zulmün her türlüsü onları yıldırmamış ve haklı davalarından döndürememiştir. Onların bu soylu mücadeleleri Türkmen Dağından adeta vücut bulmuş ve Türkmen Dağı Türkmen mücadelesinin bir sembolü haline gelmiştir. Bütün imkanlardan mahrum olmalarına rağmen hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur Türkiye bize silah ve mühimmat versin yeter diyen Alperenler, eğer derlerse ki dardayız, feryatlarını duymak boynumuzun borcudur. Kavim gardaş nerdesen diye seslendiklerinde varız buradayız ve kanımızın son damlasına kadar yanınızdayız demek kardeşlik hukukumuzun öz be öz gereğidir. Yalvaç bu kardeşlik hukukunda her zaman olduğu gibi üstüne düşeni yapmış, kardeşlerinin yalnız olmadığını göstermiş ve Türkmen kardeşlerine elini uzatmıştır. Biliyor ve inanıyoruz ki, bir zamanlar huzur ve sükunu Türk ile bulan bu topraklar bir gün yine Türk ile rahata erecektir” dedi.

 

**BU MUTABAKATIN ARKASINDA SİYASET YOK,

PARTİ İŞİ YOK MİLLET MENFAATİ VAR

Türkiye’nin artık ateş çemberinde değil, ateşin içerisinde bir mücadele verdiğine dikkat çeken MHP İl Başkanı İsa Yalçın da konuşmasında şunları söyledi:

“Bu mücadele verilirken de bu mücadelenin safı belli. Kahramanlarla hainlerin safının belli olması lazım. Milliyetçi Hareket Partisi her zaman olduğu gibi en ön safta adına Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın adını koyduğu milli mutabakatın adıyla hepimiz birlik ve beraberlik içesinde bu zorlu süreçten inşallah geçeceğiz. Bunu Isparta’da anlamak istemeyenler var. Isparta’da ben bilirim diyen aslında siyasi partilerin politikaları Ankara’da genel merkezlerde belirlenir. Ama Isparta’da bir il başkanı var bu Isparta’da ben belirlerim diyor. Isparta’da şu birlik beraberliğin yaşanmasını istemiyor. Neymiş Isparta Belediyesinin ne işi varmış. Kıymetli hemşehrilerim sizinle, bizim buluşmasına vesile olan bu programa Isparta’da AKP İl Başkanı rahatsız oluyor. Bunu defalarca soruyoruz. Bunun zararı nedir, birlik beraberliğin. Çünkü bunlar Isparta’da gerçeklerle yüzleşmek istemiyorlar. 30 Mart 2014’te Ispartalı hemşehrilerimizin tercihine saygı duymak istemiyorlar. Bu birlikteliğin bu hizmetlerin devam etmesini istemiyorlar. Ama biz Sayın Osman Zabun istiyor diye ne sizinle bir araya gelmekten vazgeçeceğiz nede hizmetlerden vazgeçeceğiz. İl başkanı olarak sayın genel başkanım adına 30 Mart’ta seçilen bütün belediye başkanlarımıza belediye meclis üyelerimize, il genel meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum. Aldıkları emaneti layıkı ile yapıyorlar. Eğer hizmetlerine teşekkür edecek olursam arada Adalet ve Kalkınma Partisi de ara sıra hizmet yapıyor. Bizde onlara en üst seviyeden teşekkür ediyoruz. Ama onlar bize teşekkür etmeye başlasalar Sayın Zabun 30 Mart 2019’a kadar teşekkür etse belediye başkanlarımızın hakkını ödeyemez. Onun için milleti birbirine düşürmek, kutuplaştırmak yerine sayın il başkanı ve yöneticilerinin bu mutabakatı iyi anlaması gerekir. Bu mutabakatın arkasında siyaset yok, parti işi yok millet menfaati var. Millet menfaatinin olduğu yerde de bizim en önde safta olacağımızı da herkes bilir”

 

**TÜRK MİLLETİNİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ BOZAMAYACAKLAR

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün ilçeye güzel hizmetler verdiğine değinen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, “Bizim bütün belediye başkanlarımız dürüst bir şekilde çalışmaktadır. Yalnız memleketine hizmet etmek için gayret göstermektedir” dedi. Anadolu’nun sahibinin Türk milleti olduğunu ve bin yıldan buyana bu topraklar üzerinde yaşadıklarını kaydeden Günaydın, “Bu topraklar 10 bin yıl öncede bizimdi” şeklinde konuştu.

Medeniyeti en eski millet olduklarından bahseden Günaydın, “Anadolu’ya geldikten sonra Kurtuluş harbinde Anadolu’ya çıkan dış güçler vardı ya aynı insanlar şimdi Suriye’nin kuzeyinde 800 km uzunluğunda komşuluğumuz var. Buraya 6 yıldan buyana fırsatı değerlendirmek istedi ve o kısımlara maşaları topladılar, maşa ile Anadolu’ya saldırmak istediler. 15 Temmuz’u denediler başaramadılar. Kim vardı bunun arkasında haçlı seferi de vardı, ama Amerika’ydı. 40 sene çalıştılar ve FETÖ olayıyla Anadolu’yu yıkmak istediler. Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Anadolu’yu ortadan kaldırmak istediler. Kaldıramayacaklar, Türk milletinin birlik ve beraberliğini bozamayacaklar, Kıbrıs harbinde de gördük sağ-sol demeden hepimiz bir bütün olarak bu olaya karşı geldik. Türk Milleti bir bütün haline geldi. Burada da bir bütün haline geliyoruz, bakmayın birkaç çatlak sesler geliyor onunda cevabını veriyorlar” görüşlerinde bulundu.

Isparta Belediyesinde bir dönem ara verdiklerini bu arada belediyenin zayıf duruma düşürüldüğünü, eksi 630 milyona gittiğini şu anda ise bunu sıfırladıklarını ve bütçesinin 630 milyona ulaştığını aktaran Günaydın, nüfusuna oranla en fazla yatırım yapan bir belediye olduklarını kaydetti.  Isparta Belediyesinin şu anda en iyi yatırım yapan bir belediye olduğunu aktaran Günaydın, “Şu anda en zengin belediye Isparta Belediyesi. Yaşanabilir şehirde, yatırımda, temiz kentte, altyapısı tamamen bitmiş şehir Isparta. Yağmur suyu tamamen bitirildi, 700 km yağmur suyu hattı yapıldı, 12 bin adet ızgara konuldu. Yeşillendirmede bir insana 5.5 ağaç düşüyor. Bunları yaptıktan sonra da köylerimizi ziyaret edelim, bakalım ufak tefek ihtiyaçları varsa karşılayalım dedik. Köylerimize bir şemsiye olabilir miyiz? diye düşündük” ifadelerinde bulundu.  

**DÜNYA VE AHİRET MUTLULUĞUNUN 7 YOLU

Konuşmaların ardından ise İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, dünya ve ahiret mutluluğunu elde edebilmenin 7 yolunu anlatan bir konferans verdi. Karataş bunları ‘Ağıldaki oğlak kuzularsa Mevla çayırda ot bitirir’, ‘Az olan helal, çok olan haramdan daha hayırlıdır’, ‘Saraya layık kedi sokakta kalmaz’, ‘Evde sohbetimiz bol, neşemiz çok olsun’, ‘Zikriniz ve şükrünüz bol olsun’, ‘Dürüst ol yalana tevessül etme’, ‘Küçüğü sev büyüğü say’ olarak açıkladı. Karataş, kimsenin rızık endişesi taşımaması gerektiğini ve kainatta tesadüf olmadığından bahsederken, harama tevessül edilmemesi gerektiğini, helal lokmanın her şeyin başı olduğundan bahsetti. Her insanın gönlünde bir sarayın bir amacının bulunduğunu aktaran Karataş, bu hedefe ulaşmak için çalışmanın öneminden bahsetti. Allah’ın kimsenin emeğini boşa çıkarmadığını, her işin karşılığını verdiğini aktaran Karataş, hem insanın kendisinin kaliteli hem de yaptığı işi en iyi şekilde ve kaliteli yapması gerekliliğine işaret ederek, “Bir insanın evinde mutluluk, neşe, sohbet varsa o evde huzur olur” dedi.

Son 15 Haber

Haber Tarih
Başkan Günaydın’a esnaf morali20.03.2019 12:34:45
Gülcü Mahallesinde büyük coşku20.03.2019 12:32:34
Bağkonak’tan vefa örneği20.03.2019 12:30:38
Tenceresinde pişirip, kapağında yiyen esnaf topluluğuyuz20.03.2019 12:26:59
Başkan Günaydın Avcılar Derneğinin onursal üyesi ilan edildi20.03.2019 12:25:59
Siyasetin adı kıskançlık olmuş20.03.2019 12:25:00
Karadeniz uşağı bayrağını, vatanını çok sever cesaretli ve kahramandır20.03.2019 12:24:06
Yaptığınız hizmetler göz önünde Isparta takdir etmesi lazım20.03.2019 12:23:00
Bu turnuvaya isminin verilmesi ne kadar sevildiğinin göstergesidir20.03.2019 12:21:16
Isparta’mızı köylerimizle bir bütün görüyorum20.03.2019 11:07:31
Günaydın’a büyük sürpriz Seçim şarkısını söyleyerek karşıladılar20.03.2019 09:48:44
Isparta Belediyespor yüzücüleri, yüzleri güldürdü20.03.2019 09:47:16
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 104. YILDÖNÜMÜ MÜNASEBETİYLE YAYINLADIĞI MESAJI20.03.2019 09:46:13
Günaydın: Köy Garajı esnafını siyaset malzemesi yapmalarını ayıplıyorum20.03.2019 09:45:24
Türk Kadınlarından Günaydın’a destek20.03.2019 09:44:11
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1