‘HALKIMIZA GÜZEL HİZMET SEVDASIYLA ÇALIŞIYORUZ’

  • haber-fotografi-isparta

Isparta Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğünce mahallelerde gerçekleştirilen sokak bazlı altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmaları devam ediyor. Isparta Belediyesi son olarak Doğancı Mahallesinde başlattığı altyapı ve dayanıklı asfalt çalışmalarında sona yaklaşırken yine Keçeci Mahallesindeki altyapı çalışmaları devam ediyor.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Doğancı Mahallesinde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Günaydın’ın incelemelerine Doğancı Muhtarı Melek Ağlasunlu ve Keçeci Muhtarı Gökhan Büyükleblebi de eşlik etti. Başkan Günaydın, Doğancı’nın eski bir yerleşim yeri olduğunu söyleyerek, “Bu mahallemizde adeta iğne ile kuyu kazar gibi çalışıyoruz” dedi. Doğancı Mahallesinde bin yüz metelik içme suyu, Keçeci Mahallesinde de 800 metrelik içme suyu hatlarının döşendiğini kaydeden Başkan Günaydın, çalışmaların hızlı ve kaliteli bir şekilde devam ettirildiğini aktardı. Pazartesi gününden itibaren asfalt çalışmalarına başlanacağını duyuran Günaydın, hava durumlarının elvermesi halinde de Yenice Mahallesine de başlanabileceğini dile getirirken, bahar ayında da yine çalışmaların Mehmet Tönge Mahallesinden devam ettirileceğini belitti. Şehrin eski olarak bilinen bu mahallelere hizmetin kendilerine nasip olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bu çalışmaların maddi bir boyutunun bulunduğunu ancak bunları da rahatlıkla aştıktıklarını anlattı. Doğancı Mahallesinde 177 evin bağlantılarının yenilendiğini kaydeden Başkan Günaydın, kanalizasyon hatlarının da tamamen elden geçirildiğini dile getirdi.

‘Halkımıza güzel hizmet sevdasıyla çalışıyoruz’ diyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, TEDAŞ, doğalgaz ve diğer kurumların kendilerine yetişemediklerini ve bundan dolayı da yeni asfaltlara zarar verdiklerini söyledi. Günaydın, “Cumartesi-Pazar demeden çalışıyoruz. Atatürk, ‘Türk Milleti çalışkandır’ diyor. Ama son zamanlarda Isparta’da kamu kurum ve kuruluşları bizim arkamızda kaldılar. TEDAŞ, doğalgaz ve diğer kurumlar olsun altyapıda bize yetişemiyorlar. Biz Isparta’yı bitirdik, TEDAŞ daha uyuyor. Daha halen hantal demir direkler, kaldırılmadı. Geçenlerde çevre yolunda bir hattı bizim yolumuzu kazarak yaptılar. Ben bütün Isparta’yı bitirdim sayılır, şimdi her yeri mi yaracaksınız? Bu Türk milletinin parasını çarçur mu edeceksiniz. Neden bizim çalışma hızımıza uymuyorsunuz. Yok para yokmuş, yatırım yokmuş. Maalesef çok sitemkar konuşuyorum. Atatürk’ün ‘Türk Milleti çalışkandır’ sözünden bahsetmiştim. Kamu kuruluşlarında bu konuyla ilgili hiç bir tavır yok. Bu söze uyan kuruluş Isparta Belediyesidir. Çalışın, yapın şu işleri, neden bizim asflatlarımızı yaracaksınız. Doğancı Mahallesinden bir kez daha sesleniyorum, bakın her yer kazıldı, gün sayılmıyor, geceleri de çalışılıyor. Siz niçin çalışmıyorsunuz. Bu memleket çalışmakla, okumakla, beceri, fen, ilim, doğrulukla, dürüstlükle kalkınır. Isparta iki yıldır üst üste yaşanabilir şehirler arasında birincilik alıyor. Demek ki bir şeyler var. Siz neredesiniz. Niye çalışmıyorsunuz. Onun için çalış, övün, güven diyorum” şeklinde konuştu.

Doğancı Mahallesi Muhtarı Melek Ağlasunlu da, “Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Ekiplerimize yardımcı olduk. Tek tek evleri dolaştık, üç ayak diye tabir edeyim. Belediye, vatandaş ve muhtar olarak da ben kapı kapı dolaştık. Bu hizmeti layıkıyla aldık. Bunu gururla da söylüyorum. Doğancı Mahallesi bugüne kadar almamış olduğu bir hizmeti aldı. İçme suyu, kanalizasyon, yağmur sularımız çok güzel oldu. Başkanımıza, yardımcılarına, müdürlerimize ve tüm çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim kahrımızı çektiler, haklarını helal etsinler. Bu hizmet baya bir gidecek. Bir daha böylesi bir hizmet ne zaman gelir bilmiyorum ama yapılan bu hizmet baya bir sürer. İlgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Keçeci Mahallesi Muhtarı Gökhan Büyükleblebi ise, “Mahallemizde de dört sokakta altyapı çalışmaları başlatıldı, çalışmalar aynı anda devam etmekte. Belediyemizin, şehrimizin tüm mahallelerinde bir çalışması var. Bizim mahallemize de sıra gelmesinden memnunuz. Bu işin güzel bir tarafı da şu, belediyemiz bu çalışmayı yaparken çok hızlı bir şekilde yapıyor, vatandaşımız mağduriyetleri, sorunları daha az sürüyor. Çalışmalar çok hızlı bir şekilde yapılıyor. Şahsım ve mahalle sakinlerim adına burada emeği geçen başta başkanımız ve tüm personele teşekkür ediyorum” görüşlerinde bulundu. 

Son 15 Haber

Haber Tarih
Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın: “Kaliteye öncülük etmek için burayı açtık”20.07.2018 19:07:27
ŞEHRİN ALTYAPISINI SANTİM SANTİM İŞLİYORLAR20.07.2018 14:58:16
Günaydın kamyoncu esnafının talebini anında yerine getirdi20.07.2018 14:54:45
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ’Nİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TÖRENLERİ17.07.2018 15:45:17
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI14.07.2018 13:19:48
ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ, DEMİRCİ SÖYLEŞİSİ VE YILDIZDOĞAN KONSERİ14.07.2018 13:14:39
ISPARTA’YI KENDİMİZE MODEL ALMAK, ŞEHİRCİLİK ANLAMINDA GÖRÜŞLERİNİZDEN FAYDALANMAK İSTİYORUZ14.07.2018 13:10:02
KARŞILIKLI İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ 14.07.2018 12:59:46
YAŞANABİLİR ŞEHİR OLDUK ANCAK BAŞARI REHAVETİNE KAPILMIYORUZ 12.07.2018 14:21:18
ISPARTA HERKESİN HAYRAN OLDUĞU BİR KENT OLACAK12.07.2018 14:08:37
FABRİKALARIMIZ ISPARTA’MIZA EN BÜYÜK HİZMETİ SUNUYOR11.07.2018 15:03:43
Atatürk tablosu ahşaba üç boyutlu olarak işleniyor11.07.2018 09:03:38
ATATÜRK PARKININ ARDINDAN ŞİMDİ DE ‘KALİTELİ HİZMET, UYGUN FİYAT’ SLOGANIYLA GÜL KÖŞKÜ 20 TEMMUZ’DA HİZMETE BAŞLIYOR03.07.2018 13:38:53
GENÇALİ KAYISI FESTİVALİ CUMARTESİ GÜNÜ03.07.2018 13:32:41
HER FİRMA, KURUM, KURULUŞ YATMA DEĞİL ÜRETME PEŞİNDE OLMALIDIR02.07.2018 15:18:30
© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1