EVDE BAKIM ve HASTA NAKİL HİZMETLERİ

EVDE BAKIM ve HASTA NAKİL HİZMETLERİ

ISPARTA BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni başlattığımız ve vatandaşlarımız tarafından takdir ve talep gören bir hizmetimizde” EVDE BAKIM HİZMETLERİ” olmuştur. Sağlık İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturduğumuz “EVDE BAKIM HİZMETLERİ BİRİMİ”             

1 Doktor, 2 Hemşire, 2 Yardımcı Personel, 1 Şoför ile (0246) 218 8 218 telefon numarasını arayan vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Hizmetimiz ücretsizdir.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ BİRİMİ’ni kurmaktaki amacımız;  İhtiyaç sahibi ve mağdur hastalara, hastanede yatmayı gerektirmeyecek şekilde tıbbi tedavisi ve bakımı gereken hastalara, herhangi bir tedavi gerektirmeyen ancak kendine bakamayacak, günlük aktivitelerini tek başına yapamayacak durumda bakıma muhtaç kişilere, başvuru sonrası ihtiyacı Evde Bakım Hizmetleri Birimi personeli tarafından onaylanan kişilere hizmet vermektir. Bu hizmet kapsamında EVDE BAKIM HİZMETLERİNİ başlattığımız 01.09.2014 tarihinden bu yana 545 başvuru yapılmış olup, komisyonla uygun görülen 540 vatandaşımıza EVDE BAKIM HİZMETİ verilmiş ve verilmeye de devam edilmektedir.

Sosyal Belediyeciliğin her alanında olduğu gibi sağlık ve bakım alanında da vatandaşlarımızın yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz. Ancak burada dikkat ettiğimiz çok önemli bir konu var. Diğer sosyal yardım konularında olduğu gibi burada da hizmetimizi icra ederken, reklâm yapmadan, vatandaşımızı ve yakınlarını incitmeden, bu kutsal vazifenin yerine getirilmesi konusunda azami gayret gösteriyoruz. Isparta Belediyesi olarak bu konulardaki hassasiyetimizi zaten vatandaşımız görmekte ve bizleri takdir ettiklerini hemen her yerde ifade etmektedirler.

01.01.2016 – 31.12.2016 yılları esnasında Sağlık İşleri Müdürlüğümüz 516 hasta muayenesi gerçekleştirmiştir. Yine 635 laboratuvar hizmeti verilmiştir. Sağlık güvencesi olmayan fakir hastalarımıza 255 vatandaşımıza ilaç yardımı ve Tıbbi destek yardımı yapılmıştır. Yine 156 vatandaşımıza şehir içi, 28 vatandaşımıza şehir dışı, Ambulans hizmeti verilmiştir.

2011 – 31.12.2016 yılları esnasında Sağlık İşleri Müdürlüğümüz 4457 hasta muayenesi gerçekleştirmiştir. Yine 4008 laboratuvar hizmeti verilmiştir. Sağlık güvencesi olmayan fakir hastalarımıza 1054 vatandaşımıza ilaç yardımı ve Tıbbi destek yardımı yapılmıştır. Yine 1158 vatandaşımıza şehir içi, 349 vatandaşımıza şehir dışı, Ambulans hizmeti verilmiştir.

09.01.2015 Tarihi itibari ile 2014 Yılı için 461 personelimiz ve vatandaşımıza poliklinik hizmeti, 602 personelimize ilaç yardımı ve tıbbi destek, 226 vatandaşımıza ilaç yardımı ve tıbbi destek, 257 vatandaşımıza şehir içi, 52 vatandaşımıza da şehir dışı hasta nakil hizmeti verilmiştir.31.12.2015 Tarihi itibariyle 2015 Yılı için ise 906 poliklinik hizmetimiz olmuştur. Ayrıca 2015 Yılı içerisinde 126 vatandaşımıza yönelik Evde Bakım Hizmeti verilmiştir.   

 

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ

 

Isparta Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturduğumuz “İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ BİRİMİ” 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde İş Güvenliği Eğitimleri, Risk Analizleri, Acil Eylem Planları, Çalışan Sağlığı alanlarında faaliyet göstermektedir. İş Yeri Hekimimiz çalışanların rutin kontrollerinin yanında önleyici sağlık hizmetleri alanında da hizmet vermektedir. İş Güvenliği Uzmanımız görevine başlamış olup, mevzuat çerçevesinde gerekli çalışmalarını yerine getirmektedir.

Birçok alanda olduğu gibi İş Sağlığı ve Güvenliği alanında da belediyemiz dışarıdan hizmet almak yerine kendi potansiyelini ve imkânlarını kullanarak bu konuyu çözmüş, tamamen kendi personellerinden oluşan bir kadro ile İSGB kurmuş ve bu birim üzerinden faaliyetlerini yürütmektedir. İSGB hali hazırda 1 İş Güvenliği Uzmanı, 1 İşyeri Hekimi ve 1 İşyeri Hemşiresi görev almaktadır.

© 2017 Isparta Belediyesi
Isparta Belediyesi Hizmet Binası
Mimar Sinan Caddesi No:1